Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Futbalová liga v USA má nový formát

V MLS hráva aj David Beckham (v bielom). (Autor: ap)
SITA|24. feb 2011 o 11:29

Za morom sa bude hrať novým play off systémom, ktorý má zatraktívniť najvyššiu futbalovú súťaž USA. "Boje o play off sa zintenzívnia," hovorí viceprezident MLS Nelson Rodriguez.

NEW YORK. Severoamerická futbalová súťaž Major League Soccer (MLS) zmení v blížiacej sa sezóne 2011 (hrá sa systémom jar - jeseň, pozn.) formát vyraďovacej časti.

Po základnej časti zostane z 18-člennej MLS v hre 10 tímov a vo finále play-off sa určite stretne jedno mužstvo zo Západnej a jedno z Východnej konferencie, čo sa nestalo v ostatných troch sezónach.

Do play-off sa priamo prebojujú po tri najlepšie tímy z oboch deväťčlenných konferencií. Doplnia ich ďalšie štyri mužstvá v poradí bez ohľadu na to, v ktorej konferencii sa nachádzajú, a vytvoria akúsi baráž.

Tieto štyri kluby budú držiteľmi tzv. voľných kariet a víťazi dvoch zápasov na ihriskách tímov s vyšším počtom bodov po základnej časti postúpia do play-off.

V nej už budú tímy bojovať o postup v tradičných dvojzápasoch, keď držiteľ voľnej karty s menším počtom získaných bodov po základnej časti sa stretne s víťazom základnej časti a druhý klub postupujúci z baráže si zmeria sily s víťazom druhej konferencie.

Postupujúci sa stretnú v jednozápasových finále konferencií a ich víťazi si to v jednom dueli rozdajú o ligový primát.

Súvisiace články