Žreb osemfinále Európskej ligy: Do Prahy prídu kluby z top 5 líg

ONLINE: Európska liga a žreb osemfinále sezóny 2023/2024 dnes.
ONLINE: Európska liga a žreb osemfinále sezóny 2023/2024 dnes. (Autor: REUTERS)
Sportnet|23. feb 2024 o 10:00

Sledovali ste s nami online prenos zo žrebovania osemfinále Európskej ligy.

NYON. V sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone dnes bol na programe žreb osemfinále Európskej ligy.

Vyraďovacie kolo Európskej ligy zahŕňa 16 tímov: osem, ktoré zvíťazili v play-off o osemfinále a osem, ktoré skončili na prvých priečkach v základných skupinách.

Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Žrebovanie ste sledovali naživo ako online prenos.

ONLINE: Európska liga 2023/2024 - žreb, osemfinále dnes (futbal, piatok, LIVE)

Žrebovanie súťaží  2023/2024
23.02.2024 o 12:00
Žrebovanie osemfinále Európskej ligy
Ukončený
Prenos
Žrebovanie osemfinále Európskej ligy sa skončilo, avšak už o necelých 40 minút pokračujeme rovnakým procesom aj pri Európskej konferenčnej lige.

Ďakujem za pozornosť.

Do čítania, priatelia!
Osud českým klubom neprial, keďže Sparta vyzve Liverpool, zatiaľ čo Slavia milánske AC. Zaujímavé bude sledovať aj súboje medzi AS Rím a Brightonom či Freiburgom a West Hamom.
Osemfinálové dvojice Európskej ligy 2023/2024:

Sparta Praha – Liverpool
Olympique Marseille – Villarreal
AS Rím – Brighton & Hove Albion
Benfica Lisabon – Glasgow Rangers
Freiburg – West Ham
Sporting Lisabon – Atalanta
AC Miláno – Slavia Praha
Karabach – Bayer Leverkusen
8/8
Zostali už len dva celky. Je tak jasné, že azerbajdžanský Karabach bude outsiderom v súboji s Bayerom Leverkusen.
7/8
importantĎalší ťažký súper pre českého zástupcu! Po tom, čo Sparta dostala Liverpool, sa AC Miláno predstaví na pôde Slavie Praha! Farby zošívaných obliekajú aj slovenskí reprezentanti Ivan Schranz a Michal Tomič.
7/8
Zostávame v Taliansku, presúvame sa k AC Milánu.
6/8
...taliansku Atalantu Bergamo.
6/8
Aj druhý klub z Lisabonu je vytiahnutý – Sporting dostane...
5/8
Je ním víťaz posledného ročníka Európskej konferenčnej ligy – anglický West Ham.
5/8
Nemecký Freiburg už nedočkavo čaká na protivníka.
4/8
A máme tu Glasgow Rangers zo Škótska. Polovica žrebovania je za nami.
4/8
Štvrtú dvojicu načíname portugalskou Benficou Lisabon.
3/8
Lenže z koša prichádza anglický Brighton & Hove Albion.
3/8
Pokračujeme rímskym AS, ktorý môže napríklad čeliť Slavii Praha.
2/8
Sledovať budeme francúzsko-španielsky súboj, keďže Marseille bude čeliť Villarrealu.
2/8
Pokračujeme francúzskym Olympiqueom Marseille, ktorý môže naraziť na všetkých sedem nasadených celkov.
1/8
importantČeský klub vyzve v osemfinále anglický Liverpool, najväčšieho favorita v osudí!
1/8
Ako prvá je z osudia vyžrebovaná Sparta Praha aj so Slovákmi Lukášom Haraslínom a Jakubom Surovčíkom.
Posledným krokom pred žrebovaním je ozrejmenie pravidiel, ktoré sme vysvetlili v skoršom príspevku.
So žrebovaním bude pomáhať John O'Shea, bývalý obranca Manchestru United, ktorý za klub odohral 393 súťažných zápasov a vyhral Ligu majstrov v roku 2008.

O'Shea je zároveň bývalým írskym reprezentantom a keďže sa finále Európskej ligy odohrá v Dubline, je jeden z ambasádorom prebiehajúceho ročníka.
Žrebovanie sa začína uvítaním zástupcov klubov a rýchlym videozostrihom celkov, ktoré sa v osemfinále predstavia.
Úvodné zápasy osemfinále sú na programe vo štvrtok 7. marca, odvety o týždeň neskôr 14. marca.

Žrebovanie štvrťfinále a semifinále následne prebehne v piatok 15. marca.
Nasadené tímy – víťazi základných skupín Európskej ligy:

West Ham (Anglicko)
Brighton & Hove Albion (Anglicko)
Glasgow Rangers (Škótsko)
Atalanta (Taliansko)
Liverpool (Anglicko)
Villarreal (Španielsko)
Slavia Praha (Česko)
Bayer Leverkusen (Nemecko)
Nenasadené tímy – postupujúci z play-off o osemfinále:

Freiburg (Nemecko)
Olympique Marseille (Francúzsko)
Sparta Praha (Česko)
Sporting Lisabon (Portugalsko)
Benfica Lisabon (Portugalsko)
AC Miláno (Taliansko)
AS Rím (Taliansko)
Karabach (Azerbajdžan)
Pravidlá žrebovania:

Žrebovania sa zúčastní 16 tímov, z toho osem nasadených a osem nenasadených.

Víťazi základných skupín Európskej ligy sú nasadení, postupujúci z play-off o osemfinále nenasadení.

Kluby z rovnakej krajiny/asociácie na seba v osemfinále nemôžu naraziť (napríklad Atalanta ako nasadená a AS Rím ako nenasadený).
Vážení diváci, vitajte pri sledovaní textového online prenosu zo žrebovania osemfinále Európskej ligy.

Žrebovanie sa začne o 12:00.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Európska liga»Žreb osemfinále Európskej ligy: Do Prahy prídu kluby z top 5 líg