Fotogaléria (5)
Samuel Gidi (Žilina) a Miroslav Káčer (Dunajská Streda) v zápase 10. kola nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o titul. (Autor: TASR)
TASR|18. máj 2024 o 19:02

DAC obhájil vďaka výhre druhé miesto v tabuľke.

Niké liga - skupina o titul, 10. kolo

Žilina - Dunajská Streda 2:3 (1:0)

Góly: 27., 90+13 Iľko, 48., 57., 67. Trusa (tretí z 11 m)

Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Pozor

ŽK: Hubočan - Dimun, Trusa, Popovič

Diváci: 1425

Žilina: Belko - Stojčevski (78. Adang), Hubočan, Ndjeungoue - Ďatko (78. Hranica), Gidi, Sauer, Javorček (87. Bari) - Bile (78. Essomba), Jambor, Iľko

DAC: Popovič - Csinger (63. Kaša), Kačaraba, Brunetti, Andzouana - Dimun, Herc (87. Charatin), Káčer (46. Ramadan) - Yapi (71. Mendez), Goure (87. Redzič), Trusa

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

ŽILINA. Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda obsadili v tabuľke Niké ligy druhé miesto.

Pozíciu vicemajstra za sériovým šampiónom ŠK Slovan Bratislava a zisk miestenky v 2. predkole Európskej konferenčnej ligy spečatili v sobotnom stretnutí záverečného 10. kola nadstavbovej skupiny o titul, v ktorom zvíťazili nad MŠK Žilina 3:2.

Zápas sa pre rekonštrukciu žilinského štadióna hral na umelom trávniku v Trenčíne.

Fotogaléria zo zápasu Žilina - Dunajská Streda, 10. kolo nadstavby o titul (Niké liga)

Žilina bola v prvom polčase lepším tímom. Jej snahu korunoval v 26. minúte Iľko, ktorý prekonal Popoviča utešeným lobom.

Žilinčania mali na kopačkách aj druhý gól, v nadstavenom čase prvého polčasu však zoči voči brankárovi DAC nepochodil Jambor.

Do druhého polčasu nastúpila Dunajská Streda ako vymenená, Káčera nahradil Ramadan a už o dve minúty našiel prihrávkou Mateja Trusu, ktorý vyrovnal na 1:1.

Šou v podaní dunajskostredského útočníka pokračovala v 54. minúte, keď krásnou strelou vymietol ľavý roh Belkovej bránky, o platnosti gólu musel rozhodnúť systém VAR.

VAR bol v permanencii aj v 67. minúte, po hre rukou Bileho nariadený pokutový kop Trusa bez problémov premenil a zavŕšil hetrik.

Žilinčania nezložili zbrane, no stačilo to len na gól Iľka v záverečných sekundách zápasu.

Hlasy po zápase

Michal Ščasný, tréner MŠK Žilina: "Prvý polčas sme odohrali dobre, v druhom polčase sa bohužiaľ pre nás všetko otočilo. Nezvládli sme rozhodujúci zápas, cítim smútok a prázdno, pretože sme všetci dnes chceli vyhrať. Teraz je však ešte na konečné hodnotenie skoro, hovorili by zo mňa emócie."

Xisco Muňoz, tréner DAC Dunajská Streda: "Chcem poďakovať všetkým mojim hráčom, zápasu aj celej sezóne dali sto percent a výsledok sa dostavil. Zvládli náročný tlak a príkladne pracovali. Rovnako chcem poďakovať fanúšikom, sú našim dvanástym hráčom na trávniku. a samozrejme chcem poďakovať klubu, ktorý nám vytvoril skvelé podmienky. dnes je to pre nás úžasný deň, ale myslíme už dopredu.