Dunajská Streda zvíťazila v Žiline, o triumfe hostí rozhodol Krstovič

Fotka zo zápasu MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda.
Fotka zo zápasu MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda. (Autor: TASR)
TASR|13. máj 2023 o 19:01

DAC už stratilo šancu na zisk titulu, keď pred posledným kolom strácajú päť bodov na Slovan.

Fortuna liga - skupina o titul, 9. kolo

MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 0:1 (0:0)

Gól: 66. Krstović. ŽK: Stojčevski - Leginus, Blackman, Davis

Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Vitko

Diváci: 1852

MŠK Žilina: Belko - Minárik (C), Stojčevski, Ndjeungoue - Rusnák (74. D. Javorček), Gidi, M. Sauer (67. Iľko), Bari - Kaprálik, Ďuriš (74. Essomba), Galčík (67. Jambor)

DAC: Petráš - D. Kružliak (C), Muhamedbegović, Brunetti (76. Davis) - Leginus, Veselovský (84. Blackman), Dimun, Káčer (76. Riquelme), Mendez - Krstović, Niarchos (57. Nebyla)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

PODBREZOVÁ. Futbalisti DAC Dunajská Streda zvíťazili v 9. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul na pôde MŠK ŽIlina 1:0.

Napriek triumfu pod Dubňom už stratili šance na titul, pred posledným kolom strácajú na Slovan Bratislava päť bodov.

Žilina bola v prvom polčase favoritovi vyrovnaným súperom.

V druhom polčase sa prejavila strelecká kvalita Krstovića, ktorý v 66. minúte sedemnástym gólom v sezóne rozhodol o víťazstve Dunajskej Stredy.

Trénerovi Adriánovi Guľovi však pribudli ďalšie starosti so zraneniami, z už tak oklieštenej zostavy dnes počas zápasu vypadli zranení Káčer a Brunetti.

Domáci síce prehrali, ale zároveň sa môžu tešiť na baráž o Európsku konferenčnú ligu.

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina: "Ja chcem rovnako poďakovať fanúšikom, ktorí dnes prišli a urobili skvelú kulisu. My sme odohrali zápas tak ako sme chceli, v ofenzíve aj defenzíve, boli sme presní a dokázali sme zbrane DAC dobre eliminovať. Rozhodla jedna štandardná situácia, jeden detail, ktorý sme si nedokázali postrážiť a tým pádom sme prišli o výsledok, ale hráčov chcem pochváliť za to, ako zareagovali na podnety, ktoré sme im dávali pred zápasom aj počas zápasu. Dokázali sme hrať náročne, kondične sme aj po góle DAC dokázali pressovať a vytvoriť si tlak. Štandardka v závere bola vyústením tlaku, súper si to však postrážil a zaslúžene vyhral."

Adrián Guľa, tréner DAC D. Streda: "Po komplikáciách ktoré nastali so zraneniami a kartami sme museli zmeniť rozostavenie, ale myslím, že to bolo funkčné, napriek pomalšiemu vstupu do prvého polčasu, čo bolo o emócii a vnútornom nastavení. V druhom polčase, tým, že máme Krstovića, ktorý dokázal využiť rohový kop na svoj veľmi dôležitý gól, sme to dokázali zvládnuť do víťazstva, pretože súper mal v hre veľmi slušné pasáže, no okrem úvodu nemal vážnejšiu šancu. Ďakujem hráčom, za dnešný výkon a takisto ďakujem našim fanúšikom, toto víťazstvo je pre nich."