Žilina pokračuje v skvelej forme. Po góloch mladíkov sa vrátila na čelo

Fotogaléria (8)
Kristián Bari a Mário Sauer sa tešia z gólu v zápase 11. kola futbalovej Niké ligy medzi MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica. (Autor: TASR)
TASR|20. okt 2024 o 17:22 (aktualizované 20. okt 2024 o 18:07)

Diváci: 2330

MŠK Žilina: Belko - Minárik, Hubočan, Ndjeungoue - Pekarík (79. Pališčák), Káčer (70. Gidi), Sauer, Bari (70. Kopásek) - Bile (70. Alijagić), Iľko (85. F. Kóša), D. Ďuriš

B. Bystrica: Mi. Trnovský - Mensah, Godál, Willwéber - Šikula, Hlinka (88. Brenkus), Ľupták (68. Pišoja), Záhumenský - Veselovský (68. Slebodník), Hanes (41. Migaľa), Rymarenko

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

ŽILINA. Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v 11. kole Niké ligy na domácom trávniku s Banskou Bystricou 2:0.

O góly "šošonov" sa postarali 19-ročný Eric Bille a 23-ročný Krisztián Bari. Žilinčania sa vrátili späť na čelo súťaže, pred Slovanom majú bodový náskok.

Fotogaléria zo zápasu MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica (Niké liga - 11. kolo)

V tradičnom stredoslovenskom derby spálil najväčšiu šancu domácich v prvom polčase v 24. minúte Mário Sauer, ktorý vystrelil tesne vedľa Trnovského bránky.

V 39. minúte putoval predčasne pod sprchy skúsený obranca hostí Godál, ktorý fauloval Bileho.

Početnú výhodu Žilinčania využili v 62. minúte, keď sa Iľko predral do šestnástky hostí, jeho nepresná prihrávka sa od súpera odrazila k číhajúcemu Bilemu a ten otvoril skóre zápasu.

O sedem minút neskôr po rohovom kope pálil Dávid Ďuriš, lopta sa odrazila ku Barimu, ktorý ju poslal do siete.

Hlasy po zápase

Michal Ščasný, tréner MŠK Žilina: "Získali sme po repre pauze cenné tri body. Vedeli sme, že bude ťažké prelomiť obranný blok Bystrice, som rád, že sme to zvládli a že sme odskočili Trnave a DAC. Spokojnosť je veľká, ale stále máme na čom pracovať."

Marek Bažík, tréner Dukly B. Bystrica: "Žilina vyhrala zaslúžene, my sa však nemáme za čo hanbiť. Mrzia ma dve veci - uverili sme, že v Žiline môžeme vyhrať až po vylúčení Godála. Dovtedy sme boli málo nebezpeční. Druhá vec je, že sme dostali góly po odrazených loptách. Dali sme však do zápasu energiu, emóciu, veril som, že môžeme v Žiline bodovať. Žilina bola lepšia, ale my sme jej k tomu pomohli."