Szczesny nedohral zápas proti Lisabonu, pre bolesti v hrudníku musel striedať

Wojciech Szczesny.
Wojciech Szczesny. (Autor: TASR/AP)
SITA|14. apr 2023 o 13:54

Poľský brankár okamžite absolvoval potrebné vyšetrenia.

BRATISLAVA. Poľský futbalový brankár Wojciech Szczesny nedochytal štvrtkový prvý zápas štvrťfinále Európskej ligy 2022/2023 medzi Juventusom Turín a Sportingom Lisabon (1:0).

Krátko pred polčasovou prestávkou sa gólman domáceho mužstva vypýtal dole z ihriska, pričom naznačoval bolesť v hrudníku. Miesto medzi tromi žrďami prenechal náhradníkovi Mattiovi Perinovi.

Ako referuje web španielskeho denníka Marca, lekársky tím okamžite vykonal potrebné vyšetrenia, ktoré u 32-ročného rodáka z Varšavy vykázali mierne zrýchlenie srdcového rytmu.

Juventus Turín medzičasom oznámil, že Szczesny je v poriadku a elektrokardiografia (EKG), ktorú absolvoval v zdravotnom stredisku štadióna, našťastie, vylúčila problémy so srdcom.

Szczesny pôsobí v Juventuse Turín od roku 2017, odvtedy zaň odchytal 207 súťažných duelov. V minulosti hrával aj za iný taliansky klub AS Rím a anglické mužstvá Arsenal Londýn a FC Brentford.

Domov»Futbal»Európska liga»Szczesny nedohral zápas proti Lisabonu, pre bolesti v hrudníku musel striedať