Dočasný tréner priviedol Nemcov k výhre, úspešní boli aj Angličania

Rudi Völler v pozícii dočasného trénera nemeckej reprezentácie.
Rudi Völler v pozícii dočasného trénera nemeckej reprezentácie. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. sep 2023 o 17:10 (aktualizované 12. sep 2023 o 22:40)

Japonsko v druhom dueli po sebe dalo štyri góly.

BRATISLAVA. Futbalisti Japonska zvíťazili v prípravnom medzištátnom zápase v belgickom Gente nad reprezentantmi Turecka 4:2.

Už v 36. minúte viedli rozdielom troch gólov a hoci sa Turci následne dotiahli na rozdiel gólu, japonský triumf spečatil z penalty Junya Ito.

Zverenci Hajima Moriyasuho nadviazali na sobotný triumf nad Nemeckom. Aj vtedy strelili štyri góly (4:1) a prehĺbili krízu štvornásobných majstrov sveta.

Po tejto prehre prišiel o trénerskú stoličku bývalý kouč mníchovského Bayernu Hansi Flick, ktorého dočasne nahradil Rudi Völler.

A zdá sa, že Nemcom táto zmena pomohla. Pod vedením športového riaditeľa Nemeckého futbalového zväzu (DFB) zdolali Francúzsko 2:1.

Gólovo sa presadili Thomas Müller a Leroy Sane, za "Les Bleus" skorigoval výsledok z penalty Antoine Griezmann.

Víťazstvo 3:1 v škótskom Glasgowe si pripísali Angličania.

Dvojgólový náskok zabezpečili "Albiónu" v prvom polčase Phil Foden a Jude Bellingham. V 81. minúte strelil tretí gól Harry Kane, no gólový film uzavrel anglický stopér Harry Maguire, ktorý si dal vlastný gól.

Prípravné medzištátne zápasy:

Japonsko - Turecko 4:2 (3:1)

Góly: 28. a 36. Nakamura, 16. A. Ito, 78. J. Ito (z 11 m) - 44. Kabak, 61. Yildirim

Góly: 52. Nuamah, 59. Kudus, 82. Ayew - 90.+1 Teah

Kórejská republika - Saudská Arábia 1:0 (1:0)

Nemecko - Francúzsko 2:1 (1:0)

Góly: 4. Müller, 87. Sane - 89. Griezmann (z 11 m)

Senegal - Alžírsko 0:1 (0:0)

Gól: 64. Chaibi

Domov»Futbal»Reprezentácie»Dočasný tréner priviedol Nemcov k výhre, úspešní boli aj Angličania