Cristiano Ronaldo sa teší po strelenom góle v zápase Lichtenštajnsko - Portugalsko v kvalifikácii EURO 2024. (Autor: TASR/Keystone via AP)
TASR|16. nov 2023 o 23:18

Portugalci sú spoločne s Francúzskom jediné dva tímy, ktoré v doterajšom priebehu kvalifikácie nestratili ani bod.

BRATISLAVA. Futbalisti Portugalska zvíťazili vo štvrtkovom zápase v "slovenskej" J-skupine kvalifikácie EURO 2024 vo Vaduze nad domácim Lichtenštajnskom 2:0.

S plným počtom 27 bodov sú lídri skupiny a o túto pozíciu už neprídu ani po posledných zápasoch.

Istotu druhého miesta v tabuľke a zároveň aj postupu už majú aj slovenskí futbalisti, ktorí ich získali štvrtkovým víťazstvom nad Islandom 4:2.

Portugalci mali hernú prevahu počas celého zápasu, no gólmi ju potvrdili až v druhom polčase. Krátko po zmene strán sa presadil Cristiano Ronaldo, na ktorého nadviazal v 57. minúte Joao Cancelo.

Súboje o účasť na EURO v Nemecku sa pre nich skončia v nedeľu 19. novembra domácim zápasom proti Islandu.

Na tretej priečke J-skupiny sa umiestni Luxembursko, ktoré zvíťazilo nad Bosnou a Hercegovinou jasne 4:1.

Kvalifikácia EURO 2024 - skupina J, 16. november:

Lichtenštajnsko - Portugalsko 0:2 (0:2)

Góly: 46. Ronaldo, 57. Cancelo

Rozhodovali: Al-Hakim - Klyver, Wilde (všetci Švédsko). ŽK: Luchinger - Diogo Jota

Diváci: 5749

Lichtenštajnsko: B. Buchel - Malin, Wieser, Traber - Beck (63. Kranz), Luchinger (46. Meier), M. Buchel, Sele (77. Hofer), Goppel - Hasler (64. Ospelt), Salanovič (90.+1 Marxer)

Portugalsko: Sa - Cancelo (87. Joao Mario), Antonio Silva, Toti - Bernardo Silva (60. Horta), Fernandes (67. Vitinha), Neves, Diogo Jota - Ronaldo (67. Bruma), Ramos, Joao Felix (87. Neves)

Luxembursko - Bosna a Hercegovina 4:1 (2:0)

Góly: 6. Olesen, 30. Rodrigues (11 m), 55. Martins Pereira, 90.+5 Rodrigues - 90.+4 Gojkovič

Rozhodovali: Treimanis - Gudermanis, Spasjonnikovs (všetci Litva). ŽK: Martins Pereira, Mahmutovič, Thil - Hadziahmetovič, Cimirot, Gojkovič, Demirovič, Hajradinovič, Dedič

Luxembursko: Moris - Bohnert (75. S. Thill), Mahmutovič (84. Korac), Martins, Chanot (64. Gerson), Carlson - Berreiro, Olesen (75. Muratovič), Martins Pereira (84. O. Thill) - Rodrigues, Sinani

Bosna a Hercegovia: Vasij - Dedič, Gojkovič, Kovačevič, Mujakič - Hadziahmetovič (46. Hajradinovič), Krunič, Cimirot - Stevanovič (46. Demirovič), Tabakovič, Hamulič

Slovensko - Island 4:2 (2:1)

Góly: 47. a 55. Haraslín, 30. Kucka, 36. Duda (z 11 m) - 17. Oskarsson, 74. Gudjohnsen

Rozhodovali: Pawson - Bennett, Betts (všetci Anglicko). ŽK: Dúbravka (Slovensko)

Diváci: 21.548 divákov (vypredané)

Slovensko: Dúbravka - Gyömbér, Vavro, Škriniar, Hancko - Kucka, Lobotka, Duda (79. Bénes) - Schranz (79. Ďuriš), Boženík (89. Polievka), Haraslín (65. Suslov)

Island: Olafsson - Sampsted, Ingason, Palsson, Finnsson - Willumsson (73. Finnbogason), Traustason (25. Thordarson), Hlynsson (46. Johannesson) - Sigurdsson (61. Gunnarsson), Oskarsson (73. Gudjohnsen), Gudmundsson

Tabuľky skupiny J

Domov»Futbal»Reprezentácie»Bosniaci dostali od Luxemburska štyri góly, Portugalci čakali až do druhého polčasu