Kolín kuriózne vypadol z pohára, senzačne končí aj Dortmund

Nórsky futbalista Dortmundu Erling Haaland.
Nórsky futbalista Dortmundu Erling Haaland. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. jan 2022 o 23:00

V rozstrele nezaváhal slovenský záložník Ondrej Duda.

BERLÍN. Futbalisti 1. FC Kolín v zostave s Ondrejom Dudom prehrali v osemfinále Nemeckého pohára. Doma podľahli druholigovému Hamburgu 3:4 v penaltovom rozstrele po tom, ako sa duel skončil po predĺžení remízou 1:1.

Slovenský stredopoliar naskočil do zápasu v 76. minúte a skóroval vo štvrtej sérii rozstrelu, bundesligistovi to však na postup nestačilo.

V predĺžení sa hostia ujali vedenia v 92. minúte zásluhou Roberta Glatzeia. Domáci vyrovnali v poslednej akcii predĺženia, keď premenil pokutový kop Anthony Modeste, ale ďalšie jedenástky im už šťastie nepriniesli.

V piatej sérii síce Florian Kainz poslal loptu do siete, pri kope sa však pošmykol a lopta sa mu odrazila od druhej nohy. Dva dotyky nie sú v rozstrele povolené a gól neplatil. Po tomto kurióznom momente sa tešil Hamburg.

Do štvrťfinále sa prebojoval aj ďalší druholigista St. Pauli, ktorý doma senzačne vyradil Borussiu Dortmund 2:1. Jediný zásah obhajcu trofeje dal po zmene strán nórsky kanonier Erling Braut Haaland z jedenástky.

Domov»Futbal»Nemecko»DFB Pokal»Kolín kuriózne vypadol z pohára, senzačne končí aj Dortmund