Nečakaná dráma v Slovnaft Cupe. Maličká obec trápila úradujúceho víťaza

Hráči FK Podkonice. (Autor: facebook FK)
Ivan Mriška|9. okt 2024 o 16:55

Slovenský pohár mal v stredu na programe štyri stretnutia.

BRATISLAVA. Pohárová súťaž Slovnaft Cup pokračovala v stredu štyrmi zápasmi.

Nečakaná dráma sa konala v treťolikových Podkoniciach, kde pricestoval úradujúci držiteľ trofeje MFK Ružomberok.

Hostia sa ujali vedenia zásluhou Olivera Luterána, no domáci ešte do prestávky skóre otočili, keď sa presadili Ivan Očenáš a Peter Maslo - 2:1.

Veľký favorit sa razom ocitol v problémoch. V 54. minúte však vyrovnal David Huf a začínalo sa odznova - 2:2.

Domáci sa pokúšali o veľkú senzáciu, boli blízko penaltového rozstrelu. Päť minút pred koncom však o triumfe Ružomberka rozhodol Ján Hladík.

Súboj bol špecifický pre bratrancov Maslovcov, ktorí kedysi hrávali spolu za Ružomberok. Za domáceho treťoligistu nastúpili Peter a za hostí jeho bratranec Ján.

V ďalších zápasoch hosťujúce tímy potvrdili úlohu favorita. Michalovce vyhrali v Lipanoch 2:0, Zlaté Moravce zdolali Sereď 3:0 a Komárno vyprevadilo zo súťaže Fiľakovo po triumfe 3:1.

Slovnaft Cup - 9. október

Lipany - Michalovce 0:2 (0:0)

Góly: 46. Shimamura, 63. Bednár.

Zostavy a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

Fiľakovo - Komárno 1:3 (0:2)

Góly: 88. vlastný - 31. Šmehyl (11m), 43., 48. Tóth.

Zostavy a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

Podkonice - Ružomberok 2:3 (2:1)

Góly: 41. Očenáš, 45. P. Maslo - 24. Luterán, 54. Huf, 84. J. Hladík.

Sereď - Zlaté Moravce 0:3 (0:0)

Góly: 55., 61. Kuzma, 80. vlastný.

Domov»Futbal»Slovensko»Nečakaná dráma v Slovnaft Cupe. Maličká obec trápila úradujúceho víťaza