Prišiel len v lete. Gruzínec vystrieľal triumf pre St. Étienne hetrikom

Zuriko Davitašvili sa teší po strelenom góle v drese AS St. Étienne.
Zuriko Davitašvili sa teší po strelenom góle v drese AS St. Étienne. (Autor: X/Zuriko Davitašvili)
TASR|5. okt 2024 o 19:28 (aktualizované 5. okt 2024 o 21:00)

Do loirského klubu prišiel z Bordeaux.

PARÍŽ. Futbalisti St. Étienne vyhrali v sobotnom zápase 7. kola francúzskej Ligue 1 nad Auxerre 3:1.

Po súboji nováčikov majú viac bodov domáci, ktorým patrí v neúplnej tabuľke dvanáste miesto - dva body i dve priečky pred Auxerre.

Všetky tri góly domácich vsietil gruzínsky krídelník Zuriko Davitašvili a zaznamenal tak hetrik.

Pre 23-ročného hráča to boli prvé góly v sezóne i za loirský klub, do ktorého prišiel v lete tohto roka z Bordeaux.

Lille potvrdilo v zápase s Toulouse úlohu favorita a vyhralo 2:1. Domáci inkasovali ako prví, no v druhom polčase dokázali streliť dva góly v priebehu 15 minút.

O víťazný sa postaral obranca Mitchel Bakker. Jeho tím figuruje v neúplnej tabuľke na štvrtom mieste, o dva body pred Reims. Hostia sú na šestnástej pozícii, bod pod pásmom zostupu.

Ligue 1 - 7. kolo:

St. Étienne - AJ Auxerre 3:1 (1:0)

Góly: 15., 54. a 86. Davitašvili - 74. Bair

Lille OSC - FC Toulouse 2:1 (0:1)

Góly: 57. Gomes, 72. Bakker - 39. Aboukhlal