Valjent bol pri výhre Mallorcy. Nepriaznivý stav zvrátila v úplnom závere

Martin Valjent (vľavo) so spoluhráčmi z RCD Mallorca.
Martin Valjent (vľavo) so spoluhráčmi z RCD Mallorca. (Autor: Twitter Real Mallorca)
TASR|26. máj 2024 o 18:41 (aktualizované 26. máj 2024 o 23:25)

Valjent štartoval v 28 ligových zápasoch tohto ročníka.

MADRID. Futbalisti Mallorcy sa v záverečnom 38. kole španielskej La Ligy postarali o veľký obrat.

V nedeľnom zápase prehrávali s Getafe 0:1 až do 90. minúty, následne sa však v priebehu troch minút presadili striedajúci Vedat Muriqi a Pablo Maffeo. Mallorca sa tak posunula na konečné 15. miesto tabuľky.

Slovenský obranca Michal Valjent odohral v drese Mallorcy celý zápas, jeho krajan brankár Dominik Greif sedel na lavičke náhradníkov.

Valjent štartoval v 28 ligových zápasoch tohto ročníka, Greif dostal šancu raz. V marcovom stretnutí proti Valencii vychytal čisté konto, duel sa skončil bezgólovou remízou.

V ďalšom zápase remizovala Celta Vigo s Valenciou 2:2. V tabuľke jej patrí 13. miesto, Valencia má istotu deviateho.

Deľbou bodov sa po remíze 1:1 skončil aj duel Las Palmas s Alavesom. Las Palmas je 16. o skóre za Mallorcou, Alaves zakončí sezónu na 10. priečke.

La Liga - 38. kolo

FC Getafe - RCD Mallorca 1:2 (0:0)

Góly: 48. Alvarez - 90. Muriqi, 90.+3 Maffeo

/M. Valjent odohral celý zápas, D. Greif (obaja Mallorca) sedel na lavičke náhradníkov/

Celta Vigo - FC Valencia 2:2 (0:1)

Góly: 49. Aspas (z 11 m), 62. Duvikas - 5. Dominguez (vl.), 60. Mari (z 11 m)

UD Las Palmas - CD Alaves 1:1 (0:0)

Góly: 71. Cardona - 50. Vicente

FC Sevilla - FC Barcelona 1:2 (1:1)

Góly: 31. En Nesyri - 15. Lewandowski, 59. Lopez

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Valjent bol pri výhre Mallorcy. Nepriaznivý stav zvrátila v úplnom závere