Ďalšie sklamanie na Old Trafford, z bodov sa netešili ani dvaja Slováci

Futbalisti Galatasarayu Istanbul po víťazstve nad Manchestrom United.
Futbalisti Galatasarayu Istanbul po víťazstve nad Manchestrom United. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. okt 2023 o 23:00 (aktualizované 3. okt 2023 o 23:40)

Pozrite si výsledky utorkových zápasov Ligy majstrov.

BRATISLAVA. Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v utorňajšom zápase základnej C-skupiny Ligy majstrov na ihrisku SSC Neapol 3:2. Slovenský stredopoliar v drese Neapola Stanislav Lobotka hral do 88. minúty.

Z víťazstva sa netešil ani obranca Denis Vavro, ktorý odohral v drese FC Kodaň celý zápas, v ktorom domáci podľahli Bayernu Mníchov 1:2.

Real je po dvoch zápasoch s plným počtom bodov na čele skupiny. Domáci viedli od 19. minúty gólom Lea Ostigarda, no Vinicius Junior vyrovnal a Jude Bellingham po efektnej individuálnej akcii poslal hostí do vedenia.

Po zmene strán Piotr Zielinski vyrovnal z pokutového kopu. O víťazný gól sa postaral Federico Valverde, ktorého strela spoza šestnástky sa odrazila od hornej žŕdky do brankára Mereta a následne do jeho bránky.

Neapol je s troma bodmi priebežne druhý o skóre pred SC Braga. Ten dokázal v utorňajšom zápase otočiť duel na pôde Unionu Berlín z 0:2 na 3:2.

Na poslednom mieste A-skupiny je po dvoch zápasoch Manchester United.

Po prehre s Bayernom Mníchov 3:4 nestačil v domácom prostredí na Galatasaray Istanbul, ktorému podľahol 2:3. Víťazný gól strelil v 83. minúte Mauro Icardi, ktorý krátko predtým nepremenil pokutový kop.

Priebežným lídrom "áčka" je Bayern Mníchov, ktorý prehrával v Kodani od 56. minúty gólom Lukasa Leragera, no zásahmi Jamala Musialu a Mathysa Tela vybojoval druhé víťazstvo v skupine.

Radosť futbalistov Bayernu Mníchov po góle Jamala Musialu.
Radosť futbalistov Bayernu Mníchov po góle Jamala Musialu. (Autor: TASR/ Scanpix via AP)

Víťazstvo napriek prvému inkasovanému gólu dosiahli aj futbalisti Racingu Lens. Tí doma prehrávali s Arsenalom od 14. minúty po góle Gabriela Jesusa, ale vďaka presným zásahom Adriena Thomassona a Elyeho Wahiho otočili skóre.

Duel medzi PSV Eindhoven a FC Sevilla priniesol záverečnú drámu, v ktorej 86. minúte najskôr domáci vyrovnali na 1:1, následne Gudelj vrátil hosťom tesný náskok, no gól Jordana Tezea znamenal remízu 2:2.

Liga majstrov - utorok - 2. kolo:

Skupina A:

Manchester United - Galatasaray 2:3 (1:1)

SSC Neapol - Real Madrid 2:3 (1:2)

Góly: 19. Ostigard, 54. Zielinski (11 m) - 27. Vinicius, 34. Bellingham, 78. Meret (vl.)

/Stanislav Lobotka (Neapol) hral do 88. minúty/

Union Berlín - Sporting Braga 2:3 (2:1)

Góly: 30. a 37. Becker - 41. Niakite, 51. Bruma, 90.+4 Castro

Skupina D:

Inter Miláno - Benfica Lisabon 1:0 (0:0)

Gól: 62. Thuram

Salzburg - Real Sociedad 0:2 (0:2)

Góly: 7. Oyarzabal, 27. Mendez

Domov»Futbal»Liga majstrov»Ďalšie sklamanie na Old Trafford, z bodov sa netešili ani dvaja Slováci