Streda, 21. apríla, 2021Meniny má Ervín

Suárez túži splatiť dlh Uruguaju za uhryznutie Chielliniho

Luis Suárez v reprezentačnom drese Uruguaja. (Autor: SITA/AP)
SITA|11. jún 2018 o 09:00

Suárez vytvorí silný ofenzívny tandem s Cavanim, vyrastali v jednej štvrti, ale nepoznali sa.

MONTEVIDEO. Uruguajské národné mužstvo sa bude na blížiacich sa majstrovstvách sveta vo futbale v Rusku spoliehať najmä na zakončovateľské kvality útočníka FC Barcelona Luisa Suáreza.

Zároveň bude chcieť "udržať na uzde" hráčov temperament, ktorý sa v minulosti viackrát negatívne prejavil najmä vtedy, keď Suárez označkoval súperov vlastnými čeľusťami.

Suárez che splatiť dlh Uruguaju

Na MS 2014 v Brazílii sa takto neslávne predviedol v dueli skupinovej fázy s Talianskom, keď pohryzol stopéra Giorgia Chielliniho.

Pred tohtoročnými MS však sľúbil, že sa už polepšil a v Rusku sa bude správať slušne.

"Bola to vtedy odo mňa hlúposť. Teraz musím splatiť dlh nielen voči sebe, ale aj voči celému Uruguaju. Budem sa snažiť, aby som sa predviedol v lepšom svetle," povedal rodák zo Salta.

S Cavanim vyrastal v jednej štvrti

Práve zo spomenutého mesta pochádza aj Suárezov útočný kolega Edinson Cavani. Zaujímavosťou je, že obaja majú 31 rokov, narodili sa v tej istej pôrodnici a keďže vekový rozdiel medzi nimi je iba 21 dní, s dávkou nadhľadu by sa dalo povedať, že ich mamy sa v spomenutej nemocnici míňali.

Redaktori britského The Telegraph už pred šampionátom v Brazílii 2014 navštívili miesto, kde obaja hráči robili prvé krôčiky. Suárez a Cavani v detstve bývali len šesť blokov od seba a napriek tomu sa ich cesty v útlom veku nikdy neskrížili.

"Možno proti sebe hrávali, keď mali päť alebo šesť rokov, ale skôr si myslím, že sa to nestalo," poznamenal vtedy Cavaniho otec Luis.

Do svojho rodného mesta údajne častejšie zavíta Cavani, Suárez vraj len výnimočne.

"Luis sa sem nerád vracia, asi na to má svoje dôvody," vyhlásila sekretárka Susanna Rossiová zo Suárezovej základnej školy a prezradila, že všetky deti aktuálne vidieť len vo dvoch dresoch - buď jedného alebo druhého slávneho rodáka.

Štvrté MS trénera Tabáreza

Zaujímavá postava je aj 71-ročný tréner Óscar Tabárez. Uruguaj viedol už na MS 1990 v Taliansku. V Rusku zažije svoj štvrtý šampionát v pozícii hlavného kouča, čo je viac, než ktorýkoľvek jeho trénerský kolega na záverečnom turnaji MS 2018.

S uruguajským tímom doteraz vždy postúpil zo základnej skupiny. Na MS 2010 v JAR doviedol mužstvo do semifinále, pred štyrmi rokmi Uruguaj nestačil vo štvrťfinále na Kolumbiu.

Tím "La Celeste" sa na MS 2018 predstaví v základnej A-skupine v spoločnosti domáceho Ruska, Saudskej Arábie a Egypta.

Súvisiace články