Fotogaléria (6)
Radosť hráčov Spartaka po strelení gólu počas zápasu 10. kola nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o titul medzi FC Spartak Trnava - FK Železiarne Podbrezová. (Autor: TASR)
TASR|18. máj 2024 o 18:53

Vďaka výhre poskočila v tabuľke na tretie miesto.

Niké liga - skupina o titul, 10. kolo

Trnava - Podbrezová 5:0 (1:0)

Góly: 24., 62. Ofori, 69. Grešák (vl.), 80. Daniel, 88. Poznar

Rozhodovali: Dzivjak – Poláček, Roszbeck

ŽK: Procházka – Yirajang, Paraj

Diváci: 5888

Trnava: Takáč – Šulek (64. Ujlaky), Štetina, Kóša, Mikovič – Zeljkovič – Ofori (64. Daniel), Procházka, Štefánik (82. Bainovič), Azango (82. Bernát) – Paur (76. Poznar)

Podbrezová: Danko – Mrva (64. Talakov), Markovič (46. Grešák), Bakaľa – Kováčik, Bajo, Chyla, Bartoš – Assinor, Paraj, Yirajang (46. Galčík)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

TRNAVA. Futbalisti FC Spartak Trnava zvíťazili v poslednom kole skupiny o titul v Niké lige. Na domácej pôde zdolali Podbrezovú 5:0.

Spartak tak vyriešil postupovú hádanku a obsadill tretiu priečku hneď za Slovanom Bratislava a Dunajskou Stredou.

V novom ročníku si zahrá v predkolách Európskej konferenčnej ligy.

Fotogaléria zo zápasu Spartak Trnava - Podbrezová, Niké liga - skupina o titul (10. kolo)

Spartak sa ujal vedenia v 24. minúte po krásnej akcii, keď Azango z ľavej strany prihral do šestnástky Oforimu, ktorý si takmer na päťke vymenil loptu s Paurom a zblízka otvoril skóre.

V 62. minúte potiahol druhú gólovú akciu Trnavy opäť Azango, jeho prihrávku do pokutového územia ešte Štefánik v sklze nezasiahol, na zadnej žrdi však Ofori bezpečne doklepol loptu do odkrytej bránky.

Tretí gól pridal v 69. minúte Paur, ktorý sa dostal do samostatného úniku od polovice ihriska, v šestnástke ešte prihrávkou hľadal nabiehajúceho Štefánika a Grešák v snahe odvrátiť loptu ju tečoval za chrbát vlastného brankára.

"Andeli" boli pri chuti a v 80. minúte pridal štvrtý gól takmer z bránkovej čiary Daniel. V 88. minúte sa do rozsypanej obrany Podbrezovej vrútil Bernát, z ľavej strany prihral na päťku Poznarovi a ten zblízka uzavrel na 5:0.

Hlasy po zápase

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Zápas sa mi hodnotí ľahúčko. Chalani boli pod veľkým tlakom, napriek tomu hrali fantasticky, od prvej minúty boli výborní, podali výborný výkon, predviedli výborný futbal, zaslúžia si absolutórium. Mali sme šťastnú ruku so zostavou, aj systémom, v ktorom sme hrali. Štyri dni dozadu som sa zobudil s tým, že som cítil, že Ofori dnes rozhodne zápas a na druhý deň som sa ho pýtal, kde chce hrať, povedal som mu, že bude v základnej zostave a Erik Daniel pôjde na lavičku a že zápas rozhodne. A dnes reálne rozhodol prvými dvoma kľúčovými gólmi. Išli sme za výsledkom od začiatku, vytvárali sme si šance, dobre sme kombinovali, výborne bránili, je to zaslúžené víťazstvo a napokon tretie miesto. Škoda, že nie druhé, dúfal som, že sa to podarí, ale Európu sme zvládli.“

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: „Naše mentálne dno dnes našlo pivnicu. Dostali sme päť gólov, presne to sme si zaslúžili. Trnava bola hladnejšia, lepšia, rýchlejšia, futbalovejšia, agresívnejšia, preto zaslúžene vyhrala. Po minulom týždni som dúfal, že budeme hrať uvoľnene a pracovito, no som sklamaný. Za to nesiem vinu ja. Musíme si v klube vyhodnotiť polsezónu, najväčší problém nemám s tým, že sme nevyhrávali, ale že sme nemali vášeň a túžbu.“