Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Tvorca hry so schopnosťou svetového golfistu. Klopp sa postavil za svojho hráča

Thiago Alcantara (vľavo) v drese Španielska. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. sep 2021 o 12:15 (aktualizované 18. sep 2021 o 12:31)

Perfektne k nám zapadol, povedal tréner.

LONDÝN. Tréner futbalistov Liverpool FC Jürgen Klopp tvrdí, že Thiago Alcantara môže dať anglickému klubu oveľa viac ako doteraz.

Španielskeho stredopoliara počas prvej sezóny v tíme Liverpoolu limitovalo zranenie kolena a koronavírus.

Tridsaťročný futbalista prišiel na Anfield Road pred rokom z Bayernu Mníchov za 27,5 milióna dolárov, ale vo svojej prvej sezóne odohral len 24 ligových zápasov.

Klopp je presvedčený, že keď bude bývalý hráč Barcelony zdravotne v poriadku, tak bude žiariť v strede zálohy Liverpoolu. Na nedávnom EURO pomohol Španielom k postupu do semifinále.

"Dokázal, že je veľmi dobrý hráč a vie ponúknuť oveľa viac. Perfektne k nám zapadol, je to skvelý človek, veľká osobnosť a špičkový futbalista," povedal podľa AFP nemecký tréner Liverpoolu pred sobotňajším zápasom Premier League proti Crystal Palace.

Thiago minulý týždeň prihral na gól Sadiovi Manému na ihrisku Leedsu, kde Liverpool vyhral 3:1. Jeho pas označil Klopp ako schopnosť "svetového golfistu".

Španiel je podľa neho komplexný futbalista, ktorý má ofenzívne aj defenzívne kvality, čo dokazoval aj v Barcelone a v Bayerne.

"Je perfektne technicky vybavený, je to skvelý tvorca hry, ktorý však dokáže aj výborne brániť," dodal Klopp.

Súvisiace články