Dokráča Trenčín s nulou až k poháru? V emotívnom závere to vraj robil okato

Záver súboja Prešova s Trenčínom sa niesol vo vypätom duchu.
Záver súboja Prešova s Trenčínom sa niesol vo vypätom duchu. (Autor: Peter Jesenský)
Daniel Dedina|7. mar 2023 o 21:00

Trenčania majú skóre 28:0. Tréner Prešova zaujal svojim ťahom.

LIČARTOVCE. V súčasnosti ich od seba delí jedna súťaž. Avšak, kým Prešov je lídrom druhej ligy, Trenčín sa vo Fortuna lige trápi, na víťazstvo čaká už osem zápasov.

Vo štvrťfinále Slovnaft Cupu, ktoré sa navyše hralo na ťažkom teréne, sa očakával vyrovnaný boj. Taký aj bol.

A keďže stav stretnutia bol na vážkach do poslednej minúty, pôvodne pokojný priebeh zápasu priniesol v závere zvýšené emócie. Nechýbala ani hromadná šarvátka.

Signál? Raz to vyjde, inokedy nie

Trenčania šli do vedenia v 17. minúte, po rohu Matúša Kmeťa sa hlavou presadil Dominik Hollý. Keďže viac gólov v zápase nepadlo, tento zásah sa napokon ukázal ako víťazný.

„Za víťazstvo sme radi, nedostali sme gól. Terén nebol veľmi dobrý, preto sme snažili hrať jednoducho. Jedna štandardka nám vyšla,“ pochvaľoval si Hollý, ktorý sa presadil po nacvičenom signáli.

„Na tréningu to stále skúšame. Niekedy nám to vyjde, inokedy nie. Teraz to tam padlo,“ vravel mládežnícky reprezentant Slovenska.

Trenčín predvádza v tohtoročnej edícii Slovnaft Cupu spanilú jazdu, hoci zatiaľ proti súperom z nižších súťaží.

Hlohovec rozdrvil 14:0, Belušu i Trebišov zhodne 4:0, Myjavu 5:0 a Prešov 1:0. To znamená, že v tejto súťaži ešte v aktuálnej sezóne neinkasoval. Dokráča takýmto spôsobom až k víťaznej trofeji?

„Bodaj by ste mali pravdu,“ pousmial sa Hollý.

Zimen: K futbalu patria emócie

„Prišli sme sem s jasným cieľom – zvíťaziť a postúpiť. To sa nám podarilo. Som rád, že pokračujeme v sérii bez inkasovaného gólu,“ pridal sa tréner AS Trenčín Marián Zimen.

Krátko pred záverom stretnutia vznikla pred trenčianskou striedačkou hromadná šarvátka, do ktorej sa spoza čiary zapojili aj členovia realizačného tímu hostí.

Zimen si zo svojej vyhradenej zóny vymieňal názory s domácim trénerom Marekom Petrušom,

Domov»Futbal»Slovensko»Dokráča Trenčín s nulou až k poháru? V emotívnom závere to vraj robil okato