Henrich Mchitarjan sa v drese Interu Miláno teší po strelenom góle.
Henrich Mchitarjan sa v drese Interu Miláno teší po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. sep 2023 o 20:55 (aktualizované 16. sep 2023 o 22:55)

Inter bez straty bodu vedie tabuľku Serie A.

RÍM. Futbalisti Interu Miláno zvíťazili v milánskom derby v rámci 4. kola najvyššej talianskej súťaže nad rivalmi z AC 5:1 a bez straty bodu vedú tabuľku Serie A.

Pre "rossoneri" to bola prvá prehra v sezóne a v neúplnej tabuľke sú tretí.

V prvom polčase "derby della Madonnina" držali loptu hostia z AC, no šance a góly mali domáci. Prvý dali už v piatej minúte, keď Marcus Thuram prihral do vápna a strelu Federica Dimarca nasmeroval do siete Henrik Mchitarjan.

Interu vyšiel v 38. minúte brejk, Thurma si spracoval loptu tentokrát na ľavej strane, obišiel obrancu a krížnou strelou zavesil - 2:0. Hosťom, ktorí vstúpili do druhej časti ofenzívnejšie, sa podarilo znížiť v 57. minúte.

Dlhý pas Simona Kjaera predĺžil Olivier Giroud na Rafaela Leaa, ktorý prešiel popri obrancovi a trafil k vzdialenejšej žrdi. Inter si však dôležité víťazstvo nenechal ujsť.

V 69. minúte upravil na 3:1 svojím druhým gólom Mchitarjan, o desať minút neskôr premenil penaltu Hakan Calhanoglu a v závere prikrášlil vysoký triumf Davide Frattesi.

Juventus Turín zvíťazil nad Laziom Rím 3:1 a zaznamenal tretí triumf v sezóne. Dva góly domácich strelil Dušan Vlahovič, jeden pridal Federico Chiesa, za hostí znížil Luis Alberto.

Juventus má na konte desať bodov a je priebežne druhý dva body za Interom.

Futbalisti SSC Neapol vydreli bod na ihrisku FC Janov. Obhajcovia titulu remizovali s domácimi 2:2, keď oba góly dali až v záverečnej štvrťhodine.

Slovenský stredopoliar v drese SSC Stanislav Lobotka odišiel z ihriska v 75. minúte.

Neapol je v neúplnej tabuľke priebežne piaty, na doteraz stopercentného lídra Inter Miláno stráca päť bodov.

V Janove pri striedaní Lobotku prehrával o dva góly, no potom sa presadili Giacomo Raspadori v 76. a Matteo Politano v 84. minúte, čo znamenalo deľbu bodov.

Serie A - 4. kolo:

Inter Miláno - AC Miláno 5:1 (2:0)

Góly: 5. a 69. Mchitarjan, 37. Thuram, 79. Calhanoglu (z 11m), 90.+3 Frattesi - 57. Leao

Juventus FC - Lazio Rím 3:1 (2:0)

Góly: 10. a 67. Vlahovič, 26. Chiesa - 64. Luis Alberto

FC Janov - SSC Neapol 2:2 (1:0)

Góly: 40. Bani, 56. Retegui - 76. Raspadori, 84. Politano

/Stanislav Lobotka (Neapol) hral do 75. min/

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Inter v milánskom derby zničil AC piatimi gólmi, Mchitarjan sa blysol dvoma zásahmi