Frattesi už nemohol nedať. Inter sa opäť priblížil k zisku scudetta

Davide Frattesi strelil rozhodujúci gól zápasu Udinese - Inter Miláno.
Davide Frattesi strelil rozhodujúci gól zápasu Udinese - Inter Miláno. (Autor: REUTERS)
Sportnet|8. apr 2024 o 23:15

Mestský rival AC stráca na Inter naďalej štrnásť bodov.

Serie A - 31. kolo

Udinese - Inter Miláno 1:2 (1:0)

Góly: 40. Samardžič - 55. Çalhanoğlu (z 11 m), 90+5. Frattesi

UDINE. Futbalisti Interu Miláno zvíťazili v pondelkovom zápase 31. kola Serie A nad Udinese Calcio 2:1 a spravili ďalší krok k zisku titulu.

Po prvom polčase síce prehrávali na pôde súpera po nečakanom góle Lazara Samardžiča, ale po zmene strán dokázali skóre zápasu zvrátiť.

Najskôr premenil penaltu Hakan Çalhanoğlu a v 95. minúte korunoval aktivitu hostí Davide Frattesi. Ten si skvele nabehol na prípadnú dorážku a najlepšie reagoval na loptu, ktorá sa po strele Lautara Martíneza odrazila od žrde.

Inter mal v zápase 77-percentné držanie lopty, na strelecké pokusy vyhral 23:3, no dlho nevedel súboj zlomiť na svoju stranu. Napokon to zariadil svojim piatym gólom Frattesi, ktorý už nemohol nedať.

Milánčania majú sedem kôl pred koncom náskok 14 bodov pred mestským rivalom AC. Tretí Juventus má už teraz takmer nedostižné 20-bodové manko.