Albert Gudmundsson (vpravo) sa teší po strelenom góle v zápase ACF Fiorentina - Lazio Rím v 5. kole Serie A. (Autor: TASR/LaPresse via AP)
TASR|22. sep 2024 o 14:48 (aktualizované 22. sep 2024 o 22:57)

AS Rím sa tešil z prvej výhry.

RÍM. Futbalisti AC Fiorentina zvíťazili v nedeľňajšom zápase 5. kole talianskej Serie A nad Laziom Rím 2:1.

Oba góly domácich strelil islandský útočník Albert Gudmundsson, ktorý dvakrát premenil pokutový kop.

Futbalisti AS Rím triumfovali v nedeľňajšom zápase 5. kola talianskej Serie A nad Udinese Calcio 3:0.

Vydarený úvod pôsobenia na Stadio Olimpico zaznamenal nový kouč Rimanov Ivan Jurič, ktorý vo funkcii vystriedal Danieleho De Rossiho.

Hráči AS si pripísali prvé víťazstvo v novom ročníku a so šiestimi bodmi im patrí v neúplnej tabuľke deviata priečka. Udinese našlo prvého premožiteľa a s 10 bodmi je tretie.

Futbalisti AC Miláno zvíťazili v nedeľňajšom mestskom derby talianskej Serie A nad Interom 2:1.

Víťazný gól v dueli 5. kola strelil na San Sire v 89. minúte obranca Matteo Gabbia. "Nerazzurri" zaznamenali prvú prehru v novom ročníku a s ôsmimi bodmi sú v neúplnej tabuľke na šiestom mieste, AC je o skóre siedme.

V poradí 240. prestížne Derby della Madonnina začali lepšie "rossoneri", ktorých poslal do vedenia v 10. minúte Christian Pulisic.

Vyrovnať sa podarilo v 28. minúte Federicovi Dimarcovi a v závere druhého dejstva mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu obe mužstvá.

Ujala sa až štandardná situácia v 89. minúte, po ktorej sa hlavou presadil Gabbia. AC vďaka jeho presnému zásahu ukončilo vo vzájomných konfrontáciách šesť zápasov trvajúcu dominanciu Interu.

Pre AC to bol jubilejný 80. triumf v prestížnom derby, Inter ich má na konte 91 a 69 duelov sa skončilo nerozhodne.

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»VIDEO: Inter sa na úvod sezóny trápi. Prehral mestské derby s AC