Sassuolo nastrieľalo až päť gólov, darilo sa aj hráčom Lazia

Andrea Pinamonti sa v drese Sassuolo Calcio teší po strelenom góle.
Andrea Pinamonti sa v drese Sassuolo Calcio teší po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. okt 2022 o 18:30 (aktualizované 2. okt 2022 o 22:38)

Lazio sa dostalo na 3. priečku.

RÍM. Atalanta Bergamo zvíťazila v zápase 8. kola Serie A nad Fiorentinou najtesnejším rozdielom 1:0. O jediný gól zápasu sa postaral v 59. minúte Nigérijčan Ademola Lookman.

Hráči Sassuola Calcio si na domácom ihrisku poradili s US Salernitana 5:0 a v tabuľke sa posunuli na priebežnú siedmu priečku.

US Lecce doma remizovalo s US Cremonese 1:1, oba góly padli ešte v prvom polčase. Monza skórovala na ihrisku Sampdorie Janov trikrát, na 3:0 zvýšila v závere zápasu.

Futbalisti Lazia Rím zvíťazili nad Speziou Calcio vysoko 4:0. V tabuľke sa tak vrátili na tretie miesto za Neapol a Atalantu, ktoré v tejto sezóne ešte neprehrali.

Serie A - 8. kolo:

Atalanta Bergamo - AC Fiorentina 1:0 (0:0)

Góly: 59. Lookman

Sampdoria Janov - AC Monza 0:3 (0:1)

Góly: 11. Pessina, 67. Caprari, 90.+4 Sensi

Sassuolo Calcio - US Salernitana 5:0 (2:0)

Góly: 12. Lauriente, 39. Pinamonti (z 11m), 53. Thorstvedt, 76. Harroui, 90.+2. Antiste

US Lecce - US Cremonese 1:1 (1:1)

Góly: 42. Strefezza - 19. Ciofani (z 11m)

Lazio Rím - Spezia Calcio 4:0 (2:0)

Góly: 61. a 90.+1. Milinkovič-Savič, 12. Zaccagni, 24. Romagnoli

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Sassuolo nastrieľalo až päť gólov, darilo sa aj hráčom Lazia