Dudov tím premárnil veľkú šancu, mohol sa vymaniť z pásma zostupu

Sklamanie futbalistov Hellasu Verona po zápase s Empoli.
Sklamanie futbalistov Hellasu Verona po zápase s Empoli. (Autor: TASR/ LaPresse via AP)
TASR|28. máj 2023 o 15:20 (aktualizované 28. máj 2023 o 23:15)

Slovenský futbalista chýbal pre zranenie.

RÍM. Futbalisti Hellasu Verona nevyužili veľkú šancu na to, aby sa v talianskej Serie A dostali jedno kolo pred koncom z pásma zostupu.

V zápase predposledného 37. kola remizovali doma s FC Empoli 1:1, pričom vyrovnávajúci gól z kopačky Stojanoviča inkasovali v 96. minúte.

V drese domácich nenastúpil stredopoliar Ondrej Duda pre zranenie kolena.

Verona je naďalej v pásme zostupu na 18. mieste, no má rovnaký počet bodov ako Spezia na 17. priečke. O zostupujúcom sa tak rozhodne v poslednom kole.

Už istý majster z Neapolu remizoval na ihrisku FC Bologna 2:2. SSC v zostave aj so Stanislavom Lobotkom viedlo 2:0 po góloch Victora Osimhena. Domáci však vyrovnali, keď sa presadili Lewis Ferguson a Lorenzo de Silvestri.

Veľkú radosť neskrývali futbalisti Lecce, ktorí triumfovali na ihrisku AC Monza 1:0, keď v jedenástej minúte nadstaveného času rozhodol z penalty Lorenzo Colombo. Vďaka tomu sa Lecce udržalo v najvyššej súťaži.

Lazio Rím potvrdilo druhé miesto v tabuľke, keď si doma poradilo s US Cremonese 3:2. Rozhodujúci gól strelil v 89. minúte Sergej Milinkovič-Savič. Lazio má pred záverečným kolom dvojbodový náskok pred tretím Interom.

V poslednom zápase dňa prehral Juventus na domácej pôde s AC Miláno 0:1. Jediný gól duelu strelil v 40. minúte Olivier Giroud. Milánčania si tak zaistili postup do milionárskej súťaže, v ktorej tento rok vypadli v semifinále.

Lazio Rím - Cremonese 3:2 (2:0)

Góly: 4. Hysaj, 37. a 89. Milinkovič-Savič - 54. Galdames, 58. Lazzari (vlastný)

Juventus Turín - AC Miláno 0:1 (0:1)

Gól: 40. Giroud

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Dudov tím premárnil veľkú šancu, mohol sa vymaniť z pásma zostupu