Gyömbér patril k najlepším, pri víťaznom góle si pripísal asistenciu

Slovenský obranca Norbert Gyömbér v drese US Salernitana.
Slovenský obranca Norbert Gyömbér v drese US Salernitana. (Autor: Reuters)
TASR|22. apr 2023 o 18:05 (aktualizované 22. apr 2023 o 23:20)

Salernitana neprehrala už osem zápasov po sebe.

RÍM. Futbalisti US Salernitana, v zostave aj s Norbertom Gyömbérom, zvíťazili v sobotnom zápase 31. kola talianskej Serie A nad US Sassuolo 3:0.

Slovenský reprezentant hral do 88. minúty a v deviatej minúte asistoval pri úvodnom góle Lorenza Pirolu. Rodák z Revúcej vyhral po rohovom kope hlavičkový súboj a jeho spoluhráč pohotovo usmernil loptu do siete.

Portál SofaScore udelil Slovákovi známku 7,6, čo bolo tretie najlepšie hodnotenie spomedzi domácich hráčov, ktorí neprehrali už osem zápasov po sebe.

Prekvapenie sa zrodilo na úkor Lazia Rím, ktoré podľahlo FC Turín 0:1.

Druhý tím súťaže ťahal za kratší koniec prvýkrát od 11. februára po sérii ôsmich zápasov bez prehry (7-1-0). Jediný úspešný strelec duelu bol v 43. minúte srbský záložník Ivan Ilič, pre ktorého to bol prvý gól v tomto ročníku.

Sobotný program uzavrel zápas v Janove, kde domáca Sampdoria po polčase viedla nad Speziou, ale napokon sa musela uspokojiť s remízou 1:1.

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Gyömbér patril k najlepším, pri víťaznom góle si pripísal asistenciu