Legendárny tréner priznal vážne problémy. Čaká ma ešte možno rok života, vraví

Švéd Sven-Göran Eriksson počas svojej kariéry viedol aj anglickú futbalovú reprezentáciu.
Švéd Sven-Göran Eriksson počas svojej kariéry viedol aj anglickú futbalovú reprezentáciu. (Autor: TASR/AP)
SITA|11. jan 2024 o 10:50

Viedol reprezentáciu Anglicka či Manchester City.

ŠTOKHOLM. Niekdajší skvelý futbalový tréner Sven-Göran Eriksson sa už pred časom stiahol z verejného života a teraz pridal aj smutné vysvetlenie.

Sedemdesiatpäťročný Švéd priznal, že trpí nevyliečiteľnou rakovinou pankreasu a že mu možno zostáva ani nie rok života.

"Každý dobre rozumie tomu, čo je to rakovina a v mojom prípade to naozaj nie je dobré. V najlepšom prípade ma čaká ešte rok života," prezradil Eriksson v rozhovore pre švédske rádio P1.

Niekdajší tréner anglickej či mexickej reprezentácie, ale aj Manchestru City, Leicesteru City, Benficy Lisabon, Lazia, AS Rím či ďalších známych klubov po zverejnení smutnej diagnózy zároveň tvrdí, že sa snaží myslieť pozitívne.

"Mohol by som sedieť doma, byť nevrlý a premýšľať o tom, prečo práve ja mám takú smolu. Na veci sa však treba za každých okolností dívať pozitívne. Toto je veľké nešťastie, ale netreba si to ešte sťažovať," dodal Eriksson.

Švédsky futbalový tréner Sven-Göran Eriksson.
Švédsky futbalový tréner Sven-Göran Eriksson. (Autor: Reuters)

Vôbec prvý zahraničný tréner národného tímu Anglicka v histórii sa predtým zviditeľnil ligovými titulmi na klubovej úrovni s Laziom Rím, Benficou aj IFK Göteborg.

Eriksson viedol Angličanov v rokoch 2001 - 2006, ale tzv. zlatú generáciu na čele s Davidom Beckhamom, Stevenom Gerardom a Wayneom Rooneyom dostal najďalej do štvrťfinále majstrovstiev sveta aj Európy.

Angličanov vtedy dvakrát zastavili Portugalčania a raz futbalisti Brazílie.

Na sklonku kariéry v rokoch 2018 - 2019 bol tréner reprezentácie Filipín a potom ešte pôsobil ako športový riaditeľ v Karlstade v nižšej švédskej súťaži.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Legendárny tréner priznal vážne problémy. Čaká ma ešte možno rok života, vraví