Lobotka si kryl tvár a plakal. Neapol je v troskách, šéf je autokrat, tvrdí expert

Stanislav Lobotka v drese Neapola
Stanislav Lobotka v drese Neapola (Autor: Tlačová agentúra SR)
Pavol Spál|14. máj 2024 o 07:30

V Neapole vládne zmätok. Čísla pod Calzonom vyzerajú hrozivo.

BRATISLAVA. Po zápase zostal Stanislav Lobotka chvíľu stáť v strede ihriska, do dresu si zakrýval tvár.

Tiekli mu slzy, plakal. Až tak, že ho utešoval hráč Bologne Alexis Saelemaekers.

„Slzy pri záverečnom hvizde vzdávajú hold jedinému hráčovi Neapola, ktorý sa vždy snažil zo všetkých síl. Už je ako Diogenes (grécky filozof, pozn. red.) s lampášom, ktorý hľadá človeka. Futbal však nie je individuálna špekulácia, ale tímová hra, a keď ste zúfalo osamelí, jediné, čo môžete urobiť, je plakať,“ napísal server ilnapolista.it. 

Lobotka bol podľa viacerých médií označený za najlepšieho hráča domácich. V ankete čitateľov tuttonapoli. it dostal slovenský stredopoliar najviac hlasov, 43 percent zo všetkých.

Druhý v poradí bol brankár Meret: 13 percent. 

SSC Neapol v sobotňajšom zápase 36. kola talianskej Serie A prehral doma s Bolognou 0:2. Dve kolá pred koncom sezóny zostáva v tabuľke na ôsmom mieste. 

Fanúšikovia hráčov vypískali. 

Neapol sa rozpustil, vládne zmätok

Tréner Francesco Calzona a futbalisti po zápase odišlo mlčky, neposkytovali rozhovory médiám. Podľa DAZN im to nariadil prezident klubu Aurelio De Laurentiis. 

„Calzona už nemá mužstvo. Neapol sa roztrieštil, rozpustil, už nemá dušu. Nie je tím, vládne zmätok. Schémy, referencie a systém sú preč. Tréner reaguje na hlbokú krízu po svojom. V sobotu vyzeral na lavičke ako osamelý muž,“ opísal denník Corriere dello Sport.

Vlani SSC Neapol exceloval a suverénnym spôsobom získal titul. V novej sezóne však eufória rýchlo opadla a SSC bol razom na nepoznanie.

„Všetky možné voľby v Neapole boli zlé. Od trhu až po trénerov. Je to mizerná sezóna,“ začal pre Sportnet Giovanni Frezzetti. 

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Lobotka si kryl tvár a plakal. Neapol je v troskách, šéf je autokrat, tvrdí expert