Fotogaléria (13)
Tigran Barseghjan v drese ŠK Slovan Bratislava. (Autor: TASR/AP)
Martin Kozinka|20. okt 2024 o 08:50

Tigran Barseghjan pokračuje v Slovane.

BRATISLAVA. Prezradil niečo, čo nemal? Keď som sa trénera Vladimíra Weissa spýtal, či si vie predstaviť Slovan bez Tigrana Barseghjana, odpoveďou všetkých v miestnosti zaskočil.

„Pokiaľ viem, Tigran podpísal novú trojročnú zmluvu. Zostáva u nás,” vyhlásil. Potvrdil, že Armém bude obliekať dres slovenského majstra aj najbližšie roky.

Fotogaléria zo zápasu Spartak Trnava - Slovan Bratislava, Niké liga (11. kolo)

Po výhre v derby zápase s Trnavou (1:0) tak kouč “belasých” potešil fanúšikov skvelou správou. Ich miláčik v klube pokračuje.

Barseghjanovi vyprší pôvodná zmluva koncom roka. Niečo sa šepkalo, no nič nebolo potvrdené. Až doteraz, kým to nevyšlo z úst Vladimíra Weissa.

Dáta vravia jasne – je najlepší

„Je pre nás nenahraditeľný,” vravel o ňom tréner Slovana na pozápasovej tlačovej konferencii v Trnave.

(Autor: SofaScore)

Podľa neho nie je veľký pracant na tréningoch, no je obdarený futbalovým talentom.

„Ešte keby viac trénoval, ale aj tak je dnes najlepší hráč v lige, čo sa týka čísiel, gólov, prihrávok, videnia futbalu,” pochvaľuje si jeho kvality Weiss.

Jeho najväčšou zbraňou je ľavá noha. Má v nej kanón, aj skvelú techniku. Potvrdzuje to osem ligových gólov. Je najlepším strelcom Niké ligy, a to hrá na krídle.

Ako jediný hráč v súťaži vystrelil viac ako päťdesiatkrát. Podľa dát má aj najväčší počet vytvorených šancí z hry, ako aj úspešných prihrávok do pokutového územia súpera či finálnej tretiny ihriska.

(Autor: SofaScore.)

Nahneval oslavou

„Zlatý Tigran Barseghjan,” nazval ho ešte pred tlačovkou Weiss v televíznom rozhovore po výhre v Trnave.

Arménsky reprezentant rozhodol derby. Skóroval po skvelej akcii Slovana. Tímu zabezpečil tri dôležité body.

„Tigran má svoje minúty, kedy je nebezpečný,” vysvetlil tréner.

Šesť z ôsmich gólov strelil v druhých polčasoch zápasov. Z toho až štyri mali prívlastok víťazný. Ako aj ten proti Trnave.

Domov»Futbal»Slovensko»Povedal niečo, čo nemal? Je najlepší hráč v lige, vraví Weiss aj dáta. Dostal novú zmluvu