Sklamaní hráči Spartaka po prehre s PFK Razgrad Ludogorec.
Sklamaní hráči Spartaka po prehre s PFK Razgrad Ludogorec. (Autor: TASR - Lukáš Grinaj)
Michal Šášky|1. dec 2023 o 01:00

Zápas priniesol jeden dôležitý moment pre Spartak.

TRNAVA. Keď sa televízny prenos niekoľko minút po záverečnom hvizde vrátil späť do trnavskej arény, tribúny už boli prázdne.

Po tradičnej ďakovačke išli fanúšikovia domov a hráči do šatní. Na veľké oslavy nakoniec nebol dôvod.

Futbalisti domáceho Spartaka nedokázali bodovať ani v poslednom európskom zápase na vlastnom ihrisku, hoci ich od bodu delilo päť sekúnd.

Brankár Dominik Takáč, dovtedy muž stretnutia, nedokázal zneškodniť poslednú šancu Ludogorcu Razgrad a bulharský tím zvíťazil.

Tridsať sekúnd pred koncom pritom jeho spoluhráči mali loptu pod kontrolou. Záver však fatálne nezvládli.

Trnavčania prehrali štvrtý z piatich zápasov v skupine Európskej konferenčnej ligy a krčia sa na dne tabuľky stále len s jediným bodom.

Čo sa v texte dočítate:

• Mikovič sa zachoval ako správny kapitán. Čo povedal?
  • Ako videli záverečné sekundy Gašparík či Takáč?
  • Čo okrem gólu rozjasalo tribúny v Trnave?
  • Čím Spartak zaujal ako jediný v skupine?

Chyba, aká sa nestáva

Prvý polčas veľa vzruchu nepriniesol, z pohľadu striel na bránu bola dokonca bilancia vyrovnaná - 1:1.

Do zostrihov sa dostali len tri momenty. Bainovičova propagačná strela v nich však figurovala nanajvýš symbolicky.

Zvyšné dva patrili Razgradu. Najdiskutovanejší bol ten z 23. minúty, keď hostia prvýkrát rozvlnili sieť.

Gól však neplatil pre chybu, ktorej sa futbalisti bulharského majstra až nezvyčajne dlho a úspešne vyhýbali.

Domov»Futbal»Konferenčná liga»Úplne sme to pokašľali, smútili v Trnave. Najlepší hráč chyboval v poslednej sekunde