Lukáš Haraslín (druhý zľava) oslavuje gól.
Fotogaléria (35)
Lukáš Haraslín (druhý zľava) oslavuje gól. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|27. aug 2024 o 22:53 (aktualizované 27. aug 2024 o 23:11)

Z postupu do hlavnej fázy sa teší aj Salzburg a Young Boys Bern.

BRATISLAVA. Slovenský futbalista Lukáš Haraslín sa výrazne zaslúžil o postup Sparty Praha do hlavnej fázy Ligy majstrov 2024/2025.

V utorkovej domácej odvete play off pomohol gólom a asistenciou k víťazstvu úradujúceho českého šampióna nad Malmö FF 2:0.

Rovnakým výsledkom sa skončil aj minulotýždňový prvý zápas na pôde švédskeho tímu.

Z postupu do hlavnej fázy sa tešia aj rakúsky Salzburg a švajčiarsky Young Boys Bern.

Fotogaléria zo zápasu Sparta Praha - Malmö FF (odveta, play-off Ligy majstrov)

Priebeh zápasu Sparta Praha - Malmö FF

I. polčas:

Na Letnej nepremenili oba tímy v prvom polčase pokutový kop.

Najprv v 19. minúte domáci Veljko Birmančevič prekopol z bieleho bodu bránu Malmö, o osem minút neskôr na opačnej strane zaváhal stredopoliar Anders Christiansen, ktorého strelu vyrazil brankár Peter Vindahl.

Veľkú šancu na otvorenie skóre nevyužil v 35. minúte Haraslín, ktorý opäť nastúpil v základnej zostave Sparty.

Zostal nepokrytý v šestnástke, no po prihrávke Birmančeviča poslal loptu vysoko nad bránu.

II. polčas:

Slovenský reprezentant dokázal rozvlniť sieť až po prestávke. V 67. minúte predviedol svoju typickú akciu na ľavom krídle, obkolesený protihráčmi si vytvoril pozíciu na strelu a pravačkou výstavne namieril k vzdialenejšej žrdi, jeho gól však napokon neplatil pre ofsajd.

O šesť minút neskôr domáci stredopoliar Kaan Kairinen trafil ľavačkou brvno.

Sparta stupňovala tlak a v 80. minúte sa Haraslín dočkal. Angela Preciada fauloval v šestnástke hostí Busanello, slovenský krídelník dostal šancu kopať penaltu a nekompromisnou strelou k pravej žrdi poslal Spartu do vedenia.

O tri minúty neskôr predviedol parádnu akciu na ľavom krídle, keď vyzvŕtal súperových obrancov a po jeho prudkom prízemnom centri zvýšil zblízka na 2:0 Albion Rrahmani.

Skóre sa už nezmenilo a "rudí" tak mohli oslavovať postup.

V hlavnej fáze LM si zahrá aj Salzburg, ktorému po minulotýždňovom víťazstve 2:0 nad Dynamom Kyjev stačila v domácej odvete aj remíza 1:1 s ukrajinským tímom.

Postúpil aj Young Boys Bern, ktorý vyhral v utorok na pôde Galatasaray Istanbul 1:0. V domácom prostredí zdolal turecký klub 3:2.

Žreb hlavnej fázy LM je na programe vo štvrtok 29. augusta o 18.00 h v Monacu.

Liga majstrov - odvety play-off

Sparta Praha - Malmö FF 2:0 (0:0)

Góly: 80. Haraslín (pen.), 83. Rrahmani

/L. Haraslín (Sparta) hral do 88. min, v 80. min dal gól/

/Prvý zápas 2:0, postupuje Sparta/

Red Bull Salzburg - Dynamo Kyjev 1:1 (1:1)

Góly: 12. Daghim - 29. Vanat

/Prvý zápas 2:0, postupuje Salzburg/

Galatasaray Istanbul - Young Boys Bern 0:1 (0:0)

Gól: 87. Virginius, ČK: 88. Muslera (Galatasaray)

/Prvý zápas 2:3, postupuje Young Boys Bern/

Domov»Futbal»Liga majstrov»Výbuch radosti na Letnej. Sparta Praha oslavuje postup, ústrednou postavou Haraslín