Real Madrid znížil stratu na lídra, Šviderský šancu opäť nedostal

Futbalista Realu Madrid Eder Militao strieľa gól.
Futbalista Realu Madrid Eder Militao strieľa gól. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. apr 2023 o 16:35 (aktualizované 22. apr 2023 o 23:15)

Barcelona vedie tabuľku o osem bodov.

MADRID. Futbalisti CA Osasuna zvíťazili v sobotnom zápase 30. kola španielskej La Ligy na domácom trávniku nad Betisom Sevilla 3:2.

Klub zo severu Španielska položil základ úspechu už v prvom polčase, v ktorom strelil tri góly, pričom už v 11. minúte bol dvojgólový Ante Budimir.

O víťazný gól sa napokon postaral španielsky záložník Jon Moncayola. Osasuna sa v tabuľke posunula na priebežné 8. miesto, Betis zostal na 5. priečke.

Momentka zo zápasu medzi Osasunou a Betisom Sevilla.
Momentka zo zápasu medzi Osasunou a Betisom Sevilla. (Autor: Real Betis Balompié/ twitter)

Betis prehral od začiatku apríla tretí zo štyroch ligových duelov, a tak sa mu vzďaľuje účasť v Lige majstrov, do ktorej postúpia prvé štyri mužstvá.

Bilbao vyhralo na pôde Almerie 2:1. Na lavičke domácich opäť sedel slovenský stredopoliar Martin Šviderský, ktorý však do stretnutia nezasiahol.

Vo zvyšnom sobotnom programe La Ligy uspeli aj tri kluby, ktoré majú vo svojom názve "Real". Tím zo San Sebastianu zdolal Vallecano 2:1, Valladolid si po najtesnejšom výsledku poradil s Gironou a uspel aj Real Madrid.

V zápase proti Celte Vigo udrel biely balet na konci prvého a na začiatku druhého polčasu. V 42. minúte otvoril skóre stretnutia Marco Asensio a tri minúty po návrate zo šatní pridal gólovú poistku Brazílčan Eder Militao.

La Liga - 30. kolo:

Osasuna - Betis Sevilla 3:2 (3:1)

Góly: 6. a 11. Budimir, 41. Moncayola - 16. Miranda, 70. Rodriguez

Almeria - Athletic Bilbao 1:2 (0:1)

Góly: 90.+2 Centelles - 9. N. Williams, 56. de Marcos

/Martin Šviderský (Almeria) sedel na lavičke náhradníkov/

Real Sociedad - Rayo Vallecano 2:1 (0:0)

Góly: 59. Sörloth, 81. Lejeune (vlastný) - 57. Palazon

Real Valladolid - Girona FC 1:0 (1:0)

Gól: 24. Monchu

Real Madrid - Celta Vigo 2:0 (1:0)

Góly: 42. Asensio, 48. Militao

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Real Madrid znížil stratu na lídra, Šviderský šancu opäť nedostal