Dominik Hollý
Dominik Hollý (Autor: FK Jablonec)
TASR|10. aug 2024 o 17:20 (aktualizované 10. aug 2024 o 19:52)

Prekonal krajana Matúša Hrušku

PRAHA. Futbalisti pražskej Sparty v sobotnom zápase 4. kola českej ligy potvrdili rolu favorita a mestského rivala Bohemians 1905 zdolali 2:1.

Víťazný gól úradujúceho majstra strelil po hodine hry Veljko Birmančevič, prihral mu naň slovenský krídelník Lukáš Haraslín krátko po svojom príchode na trávnik.

Sparta je s plným počtom 12 bodov na čele tabuľky. Druhý s desiatimi je ich mestský rival Slavia, ktorá zdolala Sigmu Olomouc 2:0.

Dominik Hollý strelil svoj druhý gól v tomto ročníku českej ligy. Dvadsaťročný stredopoliar ním naštartoval FK Jablonec k víťazstvu 2:0 na ihrisku Dukly Praha, keď v nadstavenom čase prvého polčasu prekonal krajana Matúša Hrušku.

Okrem neho prispel k triumfu Severočechov aj Sebastian Nebyla. Jablonec má na konte 7 bodov, Dukla tri.

Z presného zásahu sa tešil aj Lukáš Letenay. Jeho Slovan Liberec však prehral v Tepliciach 1:2 po góle v nadstavenom čase.

Česká liga - 4. kolo:

Dukla Praha - FK Jablonec 0:2 (0:1)

Góly: 45.+1 HOLLÝ, 89. Kanakimana

/M. Hruška odchytal celý zápas, F. Lichý hral do 61. minúty - D. Hollý hral do 78. minúty + gól, S. Nebyla hral do 85. minúty/

FK Teplice - Slovan Liberec 2:1 (1:0)

Góly: 17. Horský, 90.+4 Gning - 47. LETENAY

/R. Čerepkai hral od 81. minúty, R. Ludha bol na lavičke náhradníkov - L. Letenay hral od 46. minúty + gól, Ľ. Tupta hral do 67. minúty, P. Dulay hral od 83. minúty, I. Krajčírik bol na lavičke náhradníkov/

Bohemians Praha 1905 - Sparta Praha 1:2 (1:1)

Góly: 40. Yusuf - 45.+4 Tuci, 61. Birmančevič

/L. Haraslín (Sparta) hral od 59. minúty/

SK Slavia Praha - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Góly: 7. Jurečka (z 11 m), 88. Diouf

/M. Tomič hral do 83. minúty, I. Schranz hral od 83. minúty - J. Chvátal bol na lavičke náhradníkov/

Domov»Futbal»Česko»Pokračuje v skvelom vstupe do sezóny. Hollý druhým gólom zariadil triumf Jablonca