Trenčín napodobnil Slovan, o víťazný gól sa postarali tínedžeri

Momentka zo zápasu AS Trenčín - MFK Skalica.
Momentka zo zápasu AS Trenčín - MFK Skalica. (Autor: TASR)

Slovnaft Cup - štvrťfinále

Trenčín - Skalica 2:0 (0:0)

Góly: 63. Hollý, 85. Kmeť

/Zostavy a štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>/

TRENČÍN. Futbalisti AS Trenčín sa stali druhým semifinalistom Slovenského pohára v ročníku 2021/2022. V domácom prostredí potvrdili úlohu papierového favorita a druholigovú Skalicu zdolali 2:0.

Záhoráci držali s Trenčanmi krok viac ako hodinu zápasu. Až v 63. minúte strelil úvodný gól stretnutia 18-ročný záložník Dominik Hollý, ktorý ťažil z krídelnej akcie o rok staršieho útočníka Adama Tučného.

Päť minút pred koncom pridal poisťujúci zásah Matúš Kmeť. Ten sa dostal k lopte na hranici šestnástky a prudkou ranou vymietol pravý horný kút.

Trenčín tak napodobnil bratislavský Slovan, ktorý v úvodnom štvrťfinále zdolal Zlaté Moravce takisto 2:0, pričom aj tomto prípade padali góly až po prestávke.

V stredu sú na programe zápasy zvyšné dva štvrťfinálové zápasy MŠK Žilina - FC Spartak Trnava a FK Senica - FK Pohronie.