Čakvetadze strelil prvý gól v belasom drese.

Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 4:0 (1:0)

Góly: 35. Kankava, 56. Čavrič, 59. Weiss, 73. Čakvetadze

5046 divákov

Slovan Bratislava: Trnovský – Medveděv, Kašia (78. Križan), De Marco, Lovat – Kankava, Kucka (85. Lichý) – Zmrhal (78. Barseghjan), Weiss (71. Abubakari), Čakvetadze – Čavrič (71. Green)

Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Gorosito, Willwéber – Ľupták (64. Slávik) – Pišoja, Balič, Faško (64. Migaľa), Záhumenský (64. Káčerík) – Franko (84. Kupčík), Polievka (74. Depetris)

/Súpisky a štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>/

BRATISLAVA. Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili nad Duklou Banská Bystrica v 5. kole nadstavbovej časti najvyššej slovenskej súťaže 4:0.

V prvom polčase bol blízko gólu Michal Faško z Banskej Bystrice, jeho pokutový kop bravúrne vychytal mladý brankár Martin Trnovský, ktorý dostal prednosť pred Adriánom Chovanom.

Hlavný arbiter Filip Glova nariadil penaltu po upozornení od VAR-u. V závere polčasu musel riešiť aj skrat Aleksandra Čavriča, VAR však odobril žltú kartu.

Belasých poslal do vedenia Gruzínec Džaba Kankava, po prestávke sa presadili aj Aleksandar Čavrič, Vladimír Weiss mladší a premiérovo aj Giorgi Čakvetadze.

Slovan sa drží v hre o titul, na lídra z Dunajskej Stredy si drží trojbodové manko. Banská Bystrica zostáva v hornej šestke na poslednom mieste.

Hlasy po zápase:

/zdroj: TASR/

Michal Ščasný, tréner Banskej Bystrice: "Ťažko sa mi hodnotí zápas, výsledok je, aký je. V prvom polčase nemám čo hráčom vytknúť okrem toho, že sme si nepostrážili štandardku. Penaltu neriešim, to sa stáva aj lepším futbalistom. V druhom polčase Slovan dominoval a absolútne zaslúžene zvíťazil."

Boris Kitka, asistent trénera Slovana: "Súhlasím s kolegom, zápas sa dá rozdeliť na dva polčasy. Prvý bol vyrovnaný, obe mužstvá ukázali silu v prechodových pásmach. Nás podržal Maťo Trnovský, mali sme v 1. polčase problémy v strede, súper nás prečísloval. V druhom polčase sme mali lepší prechod do útoku, hrali sme s emóciou a vášňou. Dali sme pekné góly a teší ma, že sme bolo koncentrovaní celých 90 minút."