Senica viedla, Michalovce vyrovnali. No aj tak zvíťazili domáci

Obrovskú možnosť na vyrovnanie mali hostia už v 28. minúte.

Fortuna liga - skupina o udržanie sa - 2. kolo

Senica - Michalovce 2:1 (1:0)

Góly: 5. Svoboda, 56. Jurdík – 51. Kanu

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

SENICA. Futbalisti domácej Senice zvíťazili v sobotnom zápase 2. kola nadstavby o udržanie sa vo Fortuna lige nad Michalovcami 2:1.

Priebeh zápasu Senica - Michalovce

I. polčas:

Seničania nastúpili proti Michalovciam s odhodlaním získať aspoň nejaké body. Prvú strelu vyslal  hosťujúci Žofčák z priameho kopu, Ravas loptu kryl.

Domácim sa podarilo dostať do vedenia už v 5. minúte, po prieniku kapitána Pirosku do 16-ky a jeho prihrávke sa obranca Svoboda ocitol zoči-voči Kožucharovi a ľavačkou poslal loptu za jeho chrbát.

V ďalšom priebehu mali Michalovčania viac loptu na svojich kopačkách, domáci hrozili brejkovýmu situáciami.

Obrovskú možnosť na vyrovnanie mali hostia v 28. minúte, keď po hlavičke Begalu Ravas na brankovisku loptu vyrazil a ďalšia dorážka trafila domáceho obrancu.

Domáci pohrozili ešte v 43. minúte po brejkovej situácii, keď zakončoval po prihrávke Jurdíka Piroska vedľa.

II. polčas:

Druhý polčas priniesol vyrovnaný priebeh, pričom loptu mali viac na svojich kopačkách domáci.

Hosťom sa podarilo vyrovnať v 51. minúte, keď v 16-ke dostal priestor Kanu a strelou k pravej žrdi vyrovnal.

Domácich to však nerozhodilo a o päť minút opäť viedli. Piroska vysunul Jurdíka a ten nezaváhal.

O dve minúty mohol padnúť gól do siete hostí. Po rohovom kope zakončoval Mihál, brankár Kožuchar výborne zasiahol.

Hostia si vypracovali ešte šancu v 70. minúte, keď po rohu Žofčáka hlavičkoval Kanu, no Ravas bol na svojom mieste.

Hlasy po zápase:

Pavel Šustr, tréner FK Senica: "Musím mojich hráčov pochváliť, ako odohrali tento zápas, dali do toho celé srdce. Dnes sme to postavili na slovenských a českých hráčoch, ktorí majú väčší vzťah ku klubu, k regiónu. Ideme ďalej..."

Miroslav Nemec, tréner MFK Michalovce: "Všetci vieme, v akom stave sa nachádza Senica. Preto ich obdivujem, aký hrajú futbal, ako bojujú a je vidieť, že futbal milujú. V našom klube funguje všetko ako má. Napriek tomu sa hanbím, aký výkon hráči podali, ako pôsobili na ihrisku. Neuvedomujú si, za čo hrajú a čo riskujú."