ViOn ohlásil novú posilu. Bývalý slovanista bude nosiť desiatku

Futbalisti ViOn Zlaté Moravce.
Futbalisti ViOn Zlaté Moravce. (Autor: TASR - Henrich Mišovič)
Michal Šášky|23. jan 2023 o 16:16

Roman Čerepkai už hral pod trénerom Ivanom Galádom.

ZLATÉ MORAVCE. Klub zo Zlatých Moraviec zbrojí do bojov o záchranu v slovenskej Fortuna lige. Novým hráčom do ofenzívy sa stal 20-ročný Roman Čerepkai.

Slovenský útočník prichádza z českého FK Teplice na polročné hosťovanie s opciou na prestup, informuje ViOn v tlačovej správe.

„Keď prišla možnosť získať Romana, tréner Galád sa hneď vyslovil za. Hráča pozná, spolupracovali. Prešiel akadémiou Slovana. Je to mladý a talentovaný útočník. Je vysoký s dobrou kopacou technikou schopný hrať aj na iných ofenzívnych pozíciách,“ priblížil generálny manažér klubu Marek Ondrejka.

Práve tréner Ivan Galád bol pre mladého futbalistu lákadlom. „Pre ViOn som sa rozhodol aj preto, že tu pôsobí tréner Galád, ktorého som poznal z čias, keď som hrával v doraste Slovana, či v juniorke,” povedal Čerepkai.

Talentovaný hráč má za sebou zranenie, pre ktorú vynechal takmer celú jeseň. Iba v lete posilnil Teplice, za ktoré v úvode sezóny nastúpil štyrikrát v najvyššej českej súťaži.

Predtým pôsobil Čerepkai krátko v mládežníckom tíme Sampdorie Janov, zahral si aj mládežnícku Ligu majstrov. V drese juniorky Slovana odohral 16 zápasov v druhej lige, zaznamenal päť gólov.

„Prichádzam po zranení, no už som v poriadku. Zlaté Moravce vnímam ako ideálny tím pre mladých hráčov. Klub im dáva priestor. Ja mám teraz možnosť rozohrať sa a pomôcť tímu,” dodal 190 centimetrov vysoký zakončovateľ, ktorý bude v novom tíme nosiť dres s číslom 10.

Tabuľka Fortuna ligy

Michal Šášky
Michal Šášky zbieral novinárske skúsenosti na oficiálnom portáli slovenského ligového futbalu, viac ako tri roky bol redaktorom špecializovaných portálov Profutbal.sk a Hokej.sk.
Nachádzate sa tu: