Záhoráci na východe prekvapili. Michalovce nestačili na Senicu

Grék Ioannis Niarchos premieňa pokutový kop v zápase proti Michalovciam.
Grék Ioannis Niarchos premieňa pokutový kop v zápase proti Michalovciam. (Autor: TASR)
TASR|26. feb 2022 o 19:10 (aktualizované 26. feb 2022 o 20:20)

Jediný gól streli v 13. minúte grécky útočník.

Fortuna liga 2021/2022 - 22. kolo

Michalovce - Senica 0:1 (0:1)

Gól: 13. Niarchos (11 m)

ŽK: Tosevski - Niarchos, Halabrín, Totka, Masulovič

Rozhodovali: Kružliak - Roszbeck, Štofik

Michalovce: Kožuchar - Vaško, Ranko, Kotula, Kanu (46. Ntotis) - Artabe (46. Ošima), Mendéz - Magda (46. Žofčák), Peňa (46. Begala), Yilmaz - Marcin (79. Tosevski)

Senica: Ravas - Oršula, Pavlík, Mihál, Svoboda - Halabrín, Totka - Vikri (73. Anaba), Piroska (81. Ouattara), Sulaeman (90. Mašulovič) - Niarchos (81. Jurdík)

/Zostavy a štatistiky nájdete na tomto odkaze/

MICHALOVCE. Futbalisti FK Senica zvíťazili v 22. kole Fortuna ligy na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 1:0. Jediný gól zápasu streli v 13. minúte grécky útočník Ioannis Niarchos z pokutového kopu.

Pre Michalovce to bola tretia prehra za sebou v jarnej časti, Senica získala prvé body po dvoch neúspechoch v predošlých zápasoch.

Obe mužstvá vstúpili do kalendárneho roka 2022 s cieľom vybojovať si postup do prvej šestky, no v úvodných dvoch zápasoch nezískali ani bod.

Už pred vzájomným zápasom boli bez šance na postup a v ďalšom priebehu sezóny budú hrať v skupine o záchranu.

Priebeh zápasu: Michalovce - Senica

I. polčas:

Lepší štart do zápasu mali hostia, ktorí gólovo udreli v 13. minúte. Domáci Kanu fauloval v šestnástke a Niarchos poslal loptu z bieleho bodu do protipohybu brankára Kožuchara - 0:1.

Michalovčania sa snažili o kombinačný futbal, ale v ich hre dlho absentovala presnosť a priamočiarosť.

Obrana Senice v prvom polčase vytláčala súpera mimo šestnástky a jedinú vážnejšiu šancu mu dovolila v 39. minúte. Po priamom kope sa k hlavičke dostal Marcin a loptu poslal do brvna.

II. polčas:

Tréner domácich Miroslav Nemec spravil do druhého polčasu až štyri striedania. Jeho zverenci v druhom polčase viac riskovali a Seničania hrozili brejkami.

Hostia si dávali pozor na chyby, k domácim hráčom pristupovali natesno a v druhom polčase ich nepustili do nebezpečnej gólovej príležitosti.

Vyrovnanie nepriniesla ani strela Tosevského v nadstavenom čase.