Róbert Polievka (vpravo) Christopher Martins v zápase Slovensko - Luxembursko v kvalifikácii EURO 2024. (Autor: TASR)
Daniel Dedina|24. mar 2023 o 00:12

Hodnotíme výkony slovenských futbalistov v zápase proti Luxembursku.

TRNAVA. Futbalisti Slovenska vstúpili do kvalifikácie EURO 2024 remízou 0:0 proti Luxembursku.

Pod vedením talianskeho trénera Francesca Calzonu si ani na piaty pokus nepripísali prvé víťazstvo, dosiahli už štvrtý nerozhodný výsledok v rade.

Ako v zápase obstáli Slováci? Ich výkony hodnotíme známkami od 1 po 10. Jednotka predstavuje najnižšiu známku, desiatka najvyššiu.

Martin Dúbravka - 6

Herná prax mu chýba, to je neodškriepiteľné. V úvode chyboval pri rozohrávke, po priamom kope mu lopta vypadla z rúk.

Jednu nepríjemnú strelu k bližšej žrdi vyriešil, rozohrával aj mimo šestnástky. V druhom polčase nesmeroval naňho žiaden luxemburský pokus.

Peter Pekarík – 4,5

Proti pohyblivému súperovi to vo veku 36 rokov nemal vôbec jednoduché. Pasoval sa s tým, ako vládal, občas ťahal za kratší koniec. Párkrát pod tlakom zatiahol loptu smerom na vlastnú bránku.

Pri aktivite Luxemburska v prvom polčase nemohol veľmi myslieť na podporu ofenzívy. Po prestávke už mal smerom dozadu menej práce, ale stále musel byť v strehu.

Norbert Gyömbér – 5

V Serie A hráva pravidelne, jeho zaradenie do základnej zostavy pri absencii Milana Škriniara neprekvapilo. Vo vzduchu neprehral jeden súboj.

V druhom polčase bol na konci reťazca chýb, po ktorom sa hráčovi súpera otvorila stredom ihriska diaľnica. Od stopérov sa v takomto zápase vyslovene žiada konštruktívnejšia rozohrávka.