Tréner Kocian končí v Zlatých Moravciach, dôvodom sú zdravotné problémy

Tréner Ján Kocian.
Tréner Ján Kocian. (Autor: Jozef Bedej)
Sportnet|4. okt 2022 o 16:04 (aktualizované 4. okt 2022 o 16:30)

Cez víkend vravel, že cíti dôveru vedenia klubu.

ZLATÉ MORAVCE. Ján Kocian na vlastnú žiadosť končí ako tréner fortunaligového tímu ViOn Zlaté Moravce. Bývalého kouča slovenskej futbalovej reprezentácie trápia zdravotné problémy.

Tie riešil Kocian už od konca júla, napokon v pondelok požiadal o uvoľnenie z funkcie hlavného trénera. Informoval o tom prvoligista na klubovom webe.

„Už po zápase 3. kola Fortuna ligy v Dunajskej Strede sme na túto tému spolu prvýkrát hovorili a moje kardio problémy riešili s klubovým lekárom MUDr. Hanzelom a MUDr. Balážovou v Banskej Bystrici.

Aj keď v priebehu nasledujúceho obdobia nastali určité zlepšenia, momentálne mi môj zdravotný stav nedovoľuje venovať sa trénerskej práci tak, ako si to predstavujem,” reagoval Kocian.

V súčasnosti sa tím pripravuje pod vedením doterajšieho asistenta Libora Fašianga. Ten už viedol klub v sezóne 2015/16.

„Otázku nového trénera by sme chceli dotiahnuť ešte tento týždeň,” povedal generálny manažér FC ViOn Marek Ondrejka.

Kocianov koniec na lavičke sa skloňoval už dlhšie, najmä však pre neuspokojivé výsledky. Predposledný tím uplynulej sezóny zatiaľ zaostáva za vyššími očakávaniami.

ViOn je po polovici základnej časti na predposlednom 11. mieste, z doterajších jedenástich kôl vyhral jediný a s ôsmimi strelenými gólmi má najhoršiu ofenzívu v súťaži.

Po poslednej domácej prehre s Trnavou (0:3) na tlačovej konferencii reagoval, že je s majiteľom klubu v dennodenne kontakte a cíti jeho dôveru.

Na lavičke Zlatých Moraviec napokon Kocian vydržal necelých päť mesiacov, odkedy v máji nahradil Ľuboša Benkovského.

Kocian predtým trénoval naposledy v sezóne 2018/19 poľský Ruch Chorzów, predtým sedel aj na lavičkách reprezentácii Slovenska (november 2006 - júl 2008), Rakúska (august 2008 - marec 2009, asistent) či Jemenu (október 2018 - apríl 2019).

Na klubovej úrovni viedol Banskú Bystricu, české Drnovice, v Nemecku bol asistentom v 1. FC Kolín a Eintrachte Frankfurt a hlavným trénerom v nižších súťažiach. Trénoval aj v niekoľkých čínskych a poľských kluboch.

Tabuľka Fortuna ligy

Nachádzate sa tu: