Radosť hráčov Slovana.
Radosť hráčov Slovana. (Autor: TASR - Pavel Neubauer)
Michal Šášky|25. sep 2023 o 07:30

Slovan zdolal Žilinu dvakrát za jeden deň.

BRATISLAVA. Ani nie 69 hodín od výkopu proti Klaksvíku, prvého zápasu skupiny Európskej konferenčnej ligy (EKL), hral bratislavský Slovan znova.

„Už sa teším na Žilinu. V úvodzovkách,“ ironicky poznamenal tréner Vladimír Weiss starší vo štvrtok, keď sa stretli v útrobách štadióna s generálnym riaditeľom klubu Ivanom Kmotríkom mladším.

Skúsení slovanisti mali už so žilinskými mladíkmi neraz značné problémy.

V minulej sezóne Slovan doma raz vyhral (3:1) a raz prehral (0:1), rovnako jeden zápas pod Dubňom nezvládol (1:4) a v druhom uspel (4:2).

Prvý vzájomný zápas aktuálneho ročníka dopadol rovnako ako vlani. Slovan vyhral doma o dva góly.

Čo sa v texte dozviete:

• Ako tréner Vladimír Weiss nakopol Žilinčanov?
  • Tomáš Hubočan chcel hrať proti Slovanu. Kedy konečne nastúpi?
  • Ktorý zápas označil Weiss za najdôležitejší v sezóne?
  • Čo povedal o strelcoch a na adresu Nina Marcelliho?

Slovan na Tehelnom poli triumfoval nad Žilinou 2:0 gólmi Strelca a Barseghjana.

Weiss nakopol Žilinčanov

Oba presné zásahy delilo päť minút a polčasová prestávka. V 42. minúte prekonal žilinských mladíkov 22-ročný slovanistický odchovanec Strelec.

V tíme domácich bol druhým najmladším hráčom po 18-ročnom Marcellim. Na druhej strane, až šesť Žilinčanov bolo mladších od Strelca.

Tigran Barseghjan zahrával priamy kop, no unáhlene rozohral nakrátko na obrancu Pauscheka, ktorý mu loptu vrátil.

Arménsky futbalista tak poslal pas, pri ktorom zaváhal brániaci žilinský kapitán Ján Minárik a člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie strelil víťazný gól.

Slovanisti mali aj výborný vstup do druhého polčasu. Prvý pokus Strelca ešte zbolokovala obrana, ale v 47. minúte Kucka vybojoval loptu a Barseghjan prepálil všetko, čo stálo v ceste.

„Proti Žilinčanom sa nehrá ľahko, takže som spokojný. Bol to ťažký zápas s dobrým koncom,“ komentoval triumf Vladimír Weiss starší.

Tréner Slovana si s úsmevom pripísal zásluhy na žilinskej forme.

Domov»Futbal»Slovensko»Weiss tentoraz sám seba nevytrestal, chválil najviac kritizovaného muža