Zdržiaval, nechal si oblepiť kopačku. Brankár Jerevanu spravil fatálnu chybu

Brankár Pjuniku David Jurčenko.
Brankár Pjuniku David Jurčenko. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|28. okt 2022 o 00:29

David Jurčenko ponúkol Slovanu druhý gól.

BRATISLAVA. Pred každým odkopom od bránky vyčkával niekoľko sekúnd, až potom poslal loptu preč.

Pjunik Jerevan viedol na Tehelnom poli od 64. minúty 1:0 a brankár hostí David Jurčenko sa neponáhľal s rozohrávkou.

A zdržiaval aj inak. V priebehu druhého polčasu si dal oblepiť pravú kopačku červenou lepiacou páskou. Sekundy plynuli a arménsky tím bol čoraz bližšie k víťazstvu, ktoré by znamenalo jeho postup do osemfinále Európskej konferenčnej ligy.

Lenže všetko sa zmenilo v priebehu niekoľkých sekúnd a brankár Jurčenko mal na tom výrazný podiel.

Narodil sa v Turkmenistane, vyrastal v Rusku, no reprezentuje Arménsko, keďže po dedovi má aj arménske korene. Tridsaťšesťročný brankár doteraz chytal len v kluboch z bývalých krajín Sovietskeho zväzu.

V súboji proti Slovanu ho v 84. minúte prekonal Guram Kašia. O malú chvíľu neskôr sa skóre menilo opäť.

Hostia rozohrali v stredovom okruhu, obranca Nikita Baranov poslal loptu dozadu brankárovi Jurčenkovi a ten pri pokuse odkopnúť ju pravou nohou zluftoval. Loptu iba nadvihol do výšky, kde si ju našiel domáci útočník Eric Ramírez a zavŕšil nevídaný obrat.

V tej chvíli sa určite vydýchol aj Adrián Chovan. Brankár Slovana sa totiž tiež dopustil v zápase veľkej chyby, ktorá viedla k penalte a úvodnému gólu Pjuniku.

Domov»Futbal»Konferenčná liga»Zdržiaval, nechal si oblepiť kopačku. Brankár Jerevanu spravil fatálnu chybu