Hancko strelil nádherný gól, Sparta však v pohárovom finále neuspela

Dávid Hancko sa teší z gólu. (Autor: Twitter AC Sparta Praha)

Veľký úspech dosiahol klub 1. FC Slovácko.

Český pohár - finále

1. FC Slovácko - Sparta Praha 3:1 (3:1)

Góly: 33. a 43. Reinberk, 11. Jurečka (z 11 m) - 42. Hancko

/Michal Tomič odohral druhý polčas, Patrik Šimko (obaja Slovácko) nastúpil v 90.+3 min/

/Dávid Hancko odohral celé stretnutie a v 42. minúte dal gól, Lukáš Haraslín odohral druhý polčas, Dominik Holec (všetci Sparta) bol na lavičke náhradníkov/

UHERSKÉ HRADIŠTĚ. Futbalisti 1. FC Slovácko dosiahli historický triumf v Českom pohári, keď v stredajšom finále zdolali Spartu Praha 3:1.

Z trofeje sa tešia aj Slováci Michal Tomič a Patrik Šimko, ktorí nastúpili v druhom polčase, Sparte nepomohol ani výstavný gól obrancu Dávida Hancka.

Na domácom štadióne v Uherskom Hradišti sa Slovácko dostalo do vedenia gólom z pokutového kopu, ktorý v 11. minúte premenil Václav Jurečka.

V 33. minúte zvýšil náskok Petr Reinberk a hoci o deväť minút neskôr Hancko znížil, už pár sekúnd neskôr dal svoj druhý gól v zápase Reinberk.

Domov»Futbal»Česko»Hancko strelil nádherný gól, Sparta však v pohárovom finále neuspela