Slovan ovládol najväčšie slovenské derby, Spartaku strelil až štyri góly

Roztržka hráčov v zápase ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava v zápase Fortuna ligy. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|4. mar 2023 o 18:28 (aktualizované 4. mar 2023 o 19:51)

Slovanisti viedli po prvom polčase už 3:0.

Fortuna liga - 22. kolo

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 4:1 (3:0)

Góly: 17. Kucka, 37. Čavrič, 39. Abubakari, 81. Barseghjan - 59. Kóša

ČK: 78. Koštrna (Trnava)

Rozhodoval: Marhefka. ŽK: Weiss, De Marco, Kašia - Štetina, Koštrna, Štefánik

Diváci: 11.480

Slovan: Chovan - Medveděv (87. Agbo), Kašia, De Marco, Lovat - Kankava, Čakvetadze (87. Da Silva), Kucka - Čavrič (67. Green), Abubakari (82. Sharani), Weiss (67. Barseghjan)

Trnava: Takáč - Koštrna, Štetina, Twardzik, Mikovič (36. Kóša) - Bukata (73. Ristovski), Procházka (73. Azevedo), Savvidis, Oseni - Ofori (62. Štefánik), Taiwo

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

BRATISLAVA. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zdolali v derby Spartak Trnava v zápase 22. kola Fortuna ligy suverénne 4:1.

Základnú časť však vyhrali hráči DAC Dunajská Streda, ktorí si poradili s Ružomberkom 1:0 a majú na konte o bod viac než Slovan.

Spartak začne skupinu o titul ako tretí tím tabuľky, keď nazbieral 40 bodov a zaostal za lídrom o 8 bodov.

Domáci sa dostali do vedenia po štvrťhodine hry, keď po centri Weissa predĺžil loptu na zadnú žrď De Marco a hlavičkou otvoril skóre zápasu Kucka.

Momentka zo zápasu ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava vo Fortuna lige.
Tigran Barseghjan strieľa gól z penalty v zápase Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava.
Tigran Barseghjan oslavuje gól z penalty v zápase Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava.
Fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava v zápase Fortuna ligy proti FC Spartak Trnava.

Slovanisti sa do prestávky presadili ešte dvakrát, najskôr v 37. minúte dorazil loptu do brány Čavrič a o dve minúty zaznamenal premiérový gól za Slovan útočník Abubakari.

Po zmene strán sa Slovan stiahol do hlbšieho bloku. V 59. minúte sa podarilo znížiť striedajúcemu Kóšovi.

Spartak si však v závere nedokázal vypracovať tlak a jeho odpor definitívne zlomilo vylúčenie Koštrnu.

Po faule hosťujúceho obrancu uzavrel konečný stav na 4:1 z pokutového kopu Barseghjan.

Hlasy po zápase

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Pre nás to bol zápas v neľahkej situácii. Myslím si, že sme videli výborný futbal. Mňa Trnava prekvapila, aj keď prehrala 1:4, hrala dobre kombinačne. Jej hráči boli v prvom polčase silní na lopte, hlavne v krídelných priestoroch. Podali sme dobrý výkon a konečne sme boli efektívni."

Michal Gašparík, tréner Trnavy: "Začiatok zápasu bol rozháraný, boli tam nejaké fauly, trochu nervozity. Prišla lacná štandardná situácia po faule, ktorý absolútne nemusel byť. Prehratý prvý súboj, nedohratý druhý súboj. Zlé bránenie Kucku pri prvom góle. Následne začali chalani panikáriť, pretože to boli presne tie situácie, na ktoré sme sa chystali a my sme z nich inkasovali. Slovan má skúsenosti s ťažšími zápasmi, čo sa z môjho pohľadu ukázalo ako kľúčové."