Líder Weiss a nezabudnuteľné emócie. V čom tkvie mentálna sila Slovana

Hráči Slovana Bratislava po zápase s Pjunikom Jerevan.
Hráči Slovana Bratislava po zápase s Pjunikom Jerevan. (Autor: TASR / Pavol Neubauer)
Titanilla Bőd|28. okt 2022 o 20:05

Tímová odolnosť neznamená iba odolnosť jednotlivcov.

BRATISLAVA. Slovan Bratislava stále živí šancu na európsku pohárovú jar. Belasí majú v Európskej konferenčnej lige všetko vo svojich rukách – ak budúci týždeň vo Vilniuse na pôde Žalgirisu neprehrajú, postúpia zo skupiny.

Pritom Slovan bol v tejto sezóne už niekoľkokrát na pokraji vypadnutia.

Vstali z mŕtvych

S kvalifikáciou Ligy majstrov sa mohol lúčiť už v prvom kole. S gruzínskym Dinamom Batumi remizoval doma 0:0 a na ihrisku súpera prehrával ešte v 114. minúte predĺženia.

Ak by Slovan prehral, pokračoval by iba v kvalifikácii Európskej konferenčnej ligy a cestu do skupinovej fázy by mal oveľa náročnejšiu.

Prišli však góly Tigrana Barseghyana a Vladimíra Weissa a Slovan postúpil do ďalšieho kola.

„V takýchto zápasoch sa tvorí dobrý, silný kolektív. Zrodilo sa tam niečo pekné, radosť z futbalu,“ spomínal na jeden z kľúčových momentov ročníka tréner Vladimír Weiss.

„Tam sme boli prakticky už out. To by bola tragédia, potom by som tu už určite nesedel,“ dodal po štvrtkovom zápase.

Zarobiť si na seba

Slovan síce vypadol z predkôl Ligy majstrov po prehre s Ferencvárosom a z Európskej ligy ho vyradil po penaltovom rozstrele grécky Olympiakos, no napokon si zabezpečil skupinovú fázu Európskej konferenčnej ligy.

V odvete posledného predkola proti Zrinjski Mostar prišiel ďalší infarktový záver. V nadstavenom čase predĺženia dal životný gól nožničkami Eric Ramírez. Slovan zápas vyhral 2:1, a keďže na ihrisku súpera prehral 0:1, na rade bol znovu rozstrel. V ňom boli úspešnejší belasí.

V tejto sezóne zarobil slovenský majster na prémiách od UEFA už viac ako päť miliónov eur.

„Tlak na to, aby sme hrali Európu, je veľký. Financie si musíme sami na seba zarobiť,“ zdôraznil tréner Weiss už viackrát.