Atalanta prišla o víťaznú sériu, v Neapole padlo sedem gólov

Kapitán Neapolu Lorenzo Insigne.
Kapitán Neapolu Lorenzo Insigne. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|22. apr 2021 o 20:59

Do hry zasiahol aj Stanislav Lobotka.

RÍM. Futbalisti AS Rím remizovali v zápase 32. kola najvyššej talianskej súťaže s Atalantou Bergamo 1:1. Hostí poslal do vedenia Ruslan Malinovsky, ale štvrťhodinu pred koncom vyrovnal domáci Bryan Cristante.

Atalanta po piatich výhrach za sebou nebodovala naplno. Doplatila na vylúčenie Robina Gosensa, ktoré prišlo len šesť minút pred vyrovnávajúcim gólom.

S desiatimi hráčmi dohrávali duel aj Rimania, keďže v priebehu necelých dvoch minút dostal dve žlté karty Brazílčan Ibanez.

Atalante patrí v tabuľke tretie miesto s rovnakým počtom 65 bodov ako má aj štvrtý Juventus. AS Rím figuruje len na siedmom mieste a pomaly sa mu vzďaľuje účasť v pohárovej Európe pre budúcu sezónu.

Futbalisti SSC Neapol zvíťazili doma nad Laziom Rím 5:2 a upevnili si piatu priečku pred svojím súperom. Dva góly strelil ich kapitán Lorenzo Insigne.

Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka nastúpil v 90. minúte.

Serie A - 32. kolo:

AS Rím - Atalanta Bergamo 1:1 (0:1)

Góly: 75. Cristante - 26. Malinovskij

ČK: 90.+4 Ibanez - 69. Gosens (obaja po 2. ŽK)

Neapol - Lazio Rím 5:2 (2:0)

Góly: 7. a 53. Insigne, 12. Politano, 65. Mertens, 80. Osimhen - 70. Immobile, 74. Milinkovič-Savič

/Stanislav Lobotka (Neapol) hral od 90. min/

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Atalanta prišla o víťaznú sériu, v Neapole padlo sedem gólov