Škriniar zavinil penaltu, Inter zachraňoval Džeko. Tešil sa aj kapitán Gyömbér

Milan Škriniar v zápase Sassuolo - Inter Miláno.
Milan Škriniar v zápase Sassuolo - Inter Miláno. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|2. okt 2021 o 17:15 (aktualizované 2. okt 2021 o 22:36)

Juventus vyhral turínske derby a dostal sa do hornej polovice tabuľky.

RÍM. Futbalisti Interu Miláno vyhrali v sobotňajšom súboji 7. kola talianskej ligy na ihrisku Sassuola 2:1. Obhajca titulu otočil skóre dvoma gólmi po zmene strán.

Celý zápas v drese Interu odohral slovenský obranca Milan Škriniar, ktorý v 22. minúte fauloval vo vlastnom pokutovom území Jeremieho Bogu a Domenico Berardi nariadenú penaltu premenil.

Mužom zápasu sa všal stal striedajúci Edin Džeko, ktorý nastúpil v 57. minúte a o 33 sekúnd neskôr prvým dotykom s loptou vyrovnal.

V 78. minúte vybojoval Džeko aj pokutový kop, ktorý premenil Lautaro Martinez. O štyri minúty mohol aj sám skórovať, pre ofsajd však jeho zásah neuznal systém VAR.

Milánsky Inter dal aspoň dva góly už v dvanástom ligovom zápase po sebe, čím stanovil nový klubový rekord.

Inter poskočil v neúplnej tabuľke na druhé miesto o bod za Neapol, ktorý má zápas k dobru.

Slovenský obranca Norbert Gyömbér doviedol tím Salernitany v pozícii kapitána k prvému víťazstvu v novom ročníku Serie A.

Nováčik najvyššej talianskej súťaže zdolal na domácom trávniku FC Janov 1:0 po góle Milana Djuriča zo 66. minúty.

Gyömbér odohral s kapitánskou páskou na rukáve celý duel a v jeho závere uvidel žltú kartu.

Salernitana sa vďaka výhre odlepila z posledného miesta v tabuľke, na ktoré kleslo Cagliari. Klub zo Salerna účinkuje medzi talianskou elitou po dlhých 23 rokoch.

V turínskom derby medzi FC a Juventusom rozhodol o výhre hostí 1:0 Manuel Locatelli gólom v 86. minúte.

Juventus triumfoval tretíkrát za sebou a po nevydarenom úvode sezóny sa vyšplhal v tabuľke do jej hornej polovice.

Sassuolo - Inter 1:2 (1:0)

Góly: 22. Berardi (pen.) - 58. Džeko, 78. Martinez (pen.)

/Milan Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

Tabuľka

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Škriniar zavinil penaltu, Inter zachraňoval Džeko. Tešil sa aj kapitán Gyömbér