Gólová radosť Róberta Maka v drese Sydney FC.
Gólová radosť Róberta Maka v drese Sydney FC. (Autor: Sydney FC/ twitter)
TASR|1. apr 2023 o 15:05

Na konte má už sedem presných zásahov.

SYDNEY. Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak sa blysol dvomi gólmi v sobotňajšom dueli 22. kola najvyššej austrálskej súťaže.

Jeho tím Sydney FC remizoval doma s Western United 3:3.

Tridsaťdvaročný Mak, ktorý odohral na hrote útoku celý zápas, najprv v 22. minúte vyrovnal na priebežných 1:1 a potom v 89. minúte za stavu 2:3 svojím druhým presným zásahom zariadil konečnú deľbu bodov.

Mak si loptu z ľavého krídla potiahol do stredu a spoza šestnástky ju zakrútil k vzdialenejšej žrdi. Po 21 dueloch A-League má na konte sedem gólov.

Jeho Sydney sa tesne vyhlo tretej prehre za sebou a udržalo si šieste miesto, ktoré zaručuje postup do play off. Western United, ktorý mohol Sydney preskočiť, zaostáva o dva body a figuruje na ôsmej priečke.

Tabuľka A-League

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»VIDEO: Mak zažiaril v austrálskej lige, dvoma gólmi zaistil tímu bod