Momentka zo zápasu Porto - Atlético Madrid.
Momentka zo zápasu Porto - Atlético Madrid. (Autor: SITA/AP)
Sportnet, TASR|1. nov 2022 o 21:00

Bayer Leverkusen a Bruggy remizovali.

BRATISLAVA. Futbalisti Porta zvíťazili v utorkovom zápase Ligy majstrov nad Atléticom Madrid 2:1 a vyhrali B-skupinu.

Španielsky klub sa nepredstaví ani v Európskej lige, keďže po remíze Bayeru Leverkusen s FC Bruggy 0:0 skončil na tretej priečke nemecký zástupca.

V béčku bolo už pred záverečným kolom isté, že do osemfinále sa prebojovali Porto a Bruggy. Atletico potrebovalo na postup do druhej najvýznamnejšej európskej súťaže vyhrať v Porte alebo dúfať, že Bayer nebude bodovať.

Madridčania však začali zle a už v piatej minúte inkasovali gól po strele Mehdiho Taremiho. V 24. minúte pridal druhý zásah Stephen Eustaquio. Hosťom sa podarilo znížiť, no až v 90.+5 minúte, keď si dal vlastný gól Ivan Marcano.

V druhom skupinovom stretnutí sa hralo dlho bez šancí a až v závere prvého polčasu prišli zaujímavejšie momenty na oboch stranách.

Po prestávke mal viac z hry Leverkusen, ktorý si chcel poistiť tretie miesto, gól však nestrelil a v závere udržiaval nerozhodný stav. Ten znamenal, že má päť bodov rovnako ako Atletico, no lepšie vzájomné zápasy.

Liga majstrov - 6. kolo - utorok:

B-skupina:

Bayer Leverkusen - FC Bruggy 0:0

rozhodoval: Mariani (Tal.)

FC Porto - Atlético Madrid 2:1 (2:0)

Góly: 5. Taremi, 24. Eustaquio - 90.+5 Marcano (vl.)

rozhodoval: Orsato (Tal.)

Domov»Futbal»Liga majstrov»Atlético nejde ani do Európskej ligy. Nestačilo na FC Porto