Futbalisti Chelsea FC.
Futbalisti Chelsea FC. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. okt 2021 o 15:38 (aktualizované 30. okt 2021 o 20:56)

Arsenal sa dostáva do formy.

LONDÝN. Futbalisti londýnskej Chelsea si poradili s Newcastlom United na súperovom trávniku hladko 3:0 v sobotňajšom stretnutí 10. kola anglickej Premier League.

Zlepšili si pozíciu na čele tabuľky, keďže dvaja ich hlavní prenasledovatelia Liverpool FC i Manchester City zaváhali. V bránke Newcastlu sa neobjavil Martin Dúbravka, ktorý sedel na lavičke.

Liverpool nevyužil dvojgólový náskok

Liverpool nezvládol domáci súboj s Brightonom. Po polhodine viedol 2:0, no napokon získal iba bod za remízu 2:2.

Na góly Jordana Hendersona a Sadia Maného stihol ešte do prestávky odpovedať exportnou strelou Enock Mwepu. O vyrovnanie sa postaral Leandro Trossard, ktorý stál na konci ukážkového protiútoku.

Manchester City si pripísal iba druhú prehru v súťaži a prvú po ôsmich dueloch, keď podľahol doma Crystal Palace 0:2.

Londýnsky klub otvoril skóre v 6. minúte, keď sa po rýchlom prechode do útoku presadil Wilfried Zaha. V úplnom závere pridal poistku Conor Gallagher, ktorý zužitkoval, že City hrali celý druhý polčas oslabení vinou červenej karty Aymerica Laporteho.

Kucka sa v dôležitom súboji netešil

Watford v zostave aj so slovenským stredopoliarom Jurajom Kuckom neuspel v dôležitom súboji o záchranu a prehral doma so Southamptonom 0:1. V tabuľke mu patrí 16. priečka tri body nad zónou zostupu.

Hráči Arsenalu Londýn zvíťazili na pôde Leicesteru 2:0. Oba góly dokázali dať už v úvodnej dvadsaťminútovke. V 5. minúte otvoril skóre po rohovom kope stopér Gabriel, druhý gól pridal v 18. minúte po rýchlom protiútoku Emile Smith Rowe.

Arsenal po slabšom vstupe do sezóny neprehral v lige sedem duelov za sebou. Leicester nebodoval po štyroch stretnutiach.

Manchester United spoznal po štyroch dueloch opäť pocit z víťazstva, keď zdolal Tottenham Hotspur 3:0 na súperovom ihrisku. Hotspur po dobrom štarte do sezóny prehrali už v piatom stretnutí z predchádzajúcich siedmich.