Žilinčania nevyužili tri vyložené šance, v Podbrezovej gól nepadol

Momentka zo zápasu FK Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina v 1. kole Niké ligy.
Momentka zo zápasu FK Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina v 1. kole Niké ligy. (Autor: Facebook MŠK Žilina)
TASR|27. júl 2024 o 20:10 (aktualizované 27. júl 2024 o 20:55)

Podbrezovčania pritlačili súpera až po prestriedaní v závere.

Niké liga - 1. kolo

Podbrezová - Žilina 0:0 (0:0)

Rozhodovali: Dohál – Bednár, Vitko, ŽK: Mrva, Koštrna, Chyla – D. Ďuriš

Diváci: 1467

Podbrezová: A. Danko - Koštrna, Oravec, Mrva - Š. Faško (71. Chyla), Talakov (55. Sanusi), Paraj, Grešák - Juritka (86. Saliman), Smékal (71. Depetris), Yirajang (55. Galčík)

Žilina: Belko - Minárik, Stojčevski, Ndjeungoue - Kopásek (67. Ďatko), Gidi, Sauer (80. Káčer), D. Javorček - Kaprálik, Bile (67. Kóša), D. Ďuriš (80. Alijagič)

PODBREZOVÁ. Futbalisti FK Podbrezová remizovali v 1. kole nového ročníka Niké ligy s MŠK Žilina 0:0. Bližšie k presnému zásahu boli hráči spod Dubňa, ktorí nevyužili tri vyložené šance. Body si tak na úvod sezóny oba tímy delili.

Od úvodu sa hral opatrný futbal, väčšou aktivitou sa prezentovali hostia. Najprv Kopásek natiahol Danka v bránke dobrou koncovkou v šestnástke a neskôr Javorček z hranice veľkého vápna ľavačkou poslal loptu do žrde.

Domáci boli málo ofenzívni, obraz hry sa dlhšie nemenil ani po polčase a po prihrávke Kaprálika cez vybehnutého Danka mohol znovu Javorček skórovať, no v sklze minul prázdnu bránku.

Podbrezovčania až po prestriedaní v závere duelu miestami pritlačili súpera, no recept na Belka nenašli Grešák a Chyla.

Hlasy po zápase

Vladimír Cifranič, tréner Podbrezovej: „Bol to ťažký zápas s kvalitným súperom. Prvý polčas bol z našej strany slabší. Žilina bola lepšia na lopte, vychádzala z presingu, prečíslovala nás v strede. Nám chýbala trpezlivosť v rozohrávke, chýbala nám ponuková činnosť, nedostávali sme sa do hry. V druhom polčase sme preskupili systém a hra sa už vyrovnala. Boli úseky, v ktorých sme boli lepším mužstvom, vytvorili sme si aj nejaké šance a náznaky. V konečnom dôsledku je teda remíza zaslúžená, i keď Žilina mala väčšie šance. My sme išli za výhrou do poslednej chvíle, škoda len, že sme boli zbrklejší v šestnástke. Šliapali sme však do konca, pomohli nám aj striedania, ale nezaslúžili sme si ešte asi vyhrať.“

Michal Ščasný, tréner Žiliny: „Vzhľadom na priebeh zápasu nie som spokojný s bodom. Hlavne v prvom polčase sme boli jasne lepším tímom, rovnako tak prvých dvadsať minút v druhom polčase. Po prestriedaní sme akoby trošku prestali hrať, domáci tam poslali kvalitných hráčov do ofenzívy a prišlo napokon i k závarom pred našou bránkou. Bohužiaľ, tri body robia góly, my sme nedali ani jeden, hoci vyložené šance sme mali. To ma mrzí, takisto trošku nezvládnutý záver, ale určite sme boli k víťazstvu bližšie my.“