Dvoma gólmi sa blysol Abdulrahman Taiwo.

Góly: 21. Twardzik (z 11 m), 65. a 76. Taiwo

Rozhodovali: Ruc - Štofik, Halíček, 1500 divákov

Podbrezová: Ludha – Oravec, Bakaľa, Bartoš – Ďatko (74. Faško), Grešák, Bariš (66. Paraj), Blahút (66. Talakov) – Špyrka (46. Kukoľ), Kováčik (46. Sangare) – Pavúk

Trnava: Vantruba – Twardzik, Kóša, Štetina, Koštrna – Bukata (81. Oseni), Štefánik (74. Paur), Procházka – Ofori (74. Azevedo), Taiwo (81. Ristovski), Daniel (81. Iván)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

PODBREZOVÁ. Futbalisti FC Spartak Trnava zvíťazili v predposlednom 9. kole nadstavbovej skupiny o titul vo Fortuna lige v Podbrezovej 3:0.

Hostia tak potvrdili konečné tretie miesto v tabuľke, o ktoré už nemôžu prísť. Domácim patrí štvrtá priečka, pretože majú lepšie skóre ako piata Banská Bystrica.

Spartak sa dostal do vedenia v 21. minúte duelu. Prenikajúceho Abdulrahmana Taiwa fauloval brankár Richard Ludha a rozhodca Marián Ruc nariadil penaltu.

Obranca Filip Twardzik ju premenil a zaznamenal svoj druhý gól v sezóne. V druhom polčase Taiwo dvoma gólmi potvrdil presvedčivé víťazstvo Trnavy.

Trnava tak ukončila dlhé čakanie na ligové víťazstvo. Po siedmich zápasoch a dvoch mesiacoch získala tri body a opäť proti Podbrezovej.