Podbrezová vytasila všetky ofenzívne sily, Skalici uštedrila drvivú prehru

Gólová radosť hráčov Podbrezovej. (Autor: TASR)
TASR|17. aug 2024 o 20:02

Súperovi strelila až sedem gólov.

Niké liga - 4. kolo

Podbrezová - Skalica 7:1 (3:0)

Góly: 27. Galčík, 45. Yirajang, 45.+8 Galčík, 52. Sanusi, 72. Smékal, 90.+3 Juritka, 90.+5 Juritka - 62. Vlasko (z 11m)

Rozhodovali: Dzivjak . Hancko, Pozor

ŽK: Chyla, Mielke, Štefánik, Juritka – Mášik, Ranko

Diváci: 867

Podbrezová: A. Danko – Koštrna, Oravec, Mielke – Sanusi, Štefánik (77. Slávik), Chyla, Grešák (77. Demi) –Galčík (82. Ďatko), Talakov (61. Juritka), Yirajang (61. Smékal)

Skalica: Junas – Morong, Ranko, Hradecký, Černek – M. Nagy (85. M. Hollý) – Alves (46. Vlasko), Kopas (46. Matejov), Mášik, Yao (71. Leginus) – Fábry (46. Jibril)

PODBREZOVÁ. Futbalisti FK Železiarne Podbrezová zvíťazili v zápase 4. kola Niké ligy na domácom trávniku so Skalicou 7:1.

Podbrezová zaznamenala jednu z najvyšších výhier vo svojej klubovej histórii. Dočkala sa prvých gólov v sezóne aj prvej výhry.

Diváci videli od úvodu rušný futbal zásluhou domáceho tímu. V prvom polčase sa hralo za vytrvalého dažďa.

Po troch nevyužitých šanciach Talakova skóroval Galčík po akcii Yirajanga, keď zakončil nekompromisne ľavačkou.

Druhý gól padol v 45. minúte po rohu Galčíka a hlavičke Oravca, keď Junas vyrazil loptu pred Yirajanga.

A keďže situácie dlho posudzoval VAR, tak vo ôsmej minúte nadstaveného času zvýšil Galčík z dorážky na 3:0, keď loptu pred neho po prihrávke Sanusiho vykopol Černek.

V úvode druhého polčasu si po dlhej lopte za obranu z pravej strany šestnástky vychutnal Junasa Sanusi.

Skaličania znížili z penalty Vlaskom, ale Sanusi naservíroval v 72. minúte loptu ako na podnose Smékalovi a ten sa v päťke nemýlil.

V nadstavenom čase druhého dejstva zvýšil na konečných 7:1 peknými dvoma zakončeniami v šestnástke Juritka.

Hlasy po zápase

Vladimír Cifranič, tréner Podbrezovej: "Som rád, že sme sa rehabilitovali výkonom aj výsledkom za posledný zápas v Košiciach, ktorý nám nevyšiel. Som rád za chalanov, že duel zvládli. Veľká vďaka patrí asistentovi Markulíkovi, bude vedieť prečo. Od začiatku zápasu nám vyšiel plán. Chceli sme dobrú defenzívu súpera roztrhať nábehmi a loptami za obranu.

To robilo Skalici problémy. Boli sme efektívni, ešte ďalšie šance sme nevyužili. Hráči sa sami presvedčili, že sa oplatí drieť a veriť tomu, čo sa v klube robí a aká je tu nastavená filozofia. Hlavne za nich som rád. Máme útočné mužstvo, dnes sa to s gólmi zlomilo a roztrhlo, dúfam, že sme sa nevystrieľali do ďalších kôl."

Pavol Majerník, tréner Skalice: "Z našej strany nie je veľmi čo hodnotiť. Fungovali sme možno nejakých desať minút, keď sme chceli byť aktívni, keďže sme vedeli ako je súper nebezpečný pred pokutovým územím. Obrovské problémy nám však robili nakopávané lopty za obranu. Veľká škoda najmä konca prvého polčasu, kedy sme prakticky v nadstavenom čase dostali dva góly. Boli rozhodujúce a pomohli domácim. Nám uškodili.

My sme sa snažili striedaniami cez polčas zápas oživiť, ale prišla ďalšia lopta za obranu, dostali sme štvrtý gól a ten bol zlomový. Nebol tam nik z chalanov, ktorí by to zdvihli. Podbrezová si výhru zaslúžila, i keď je pre nás krutá. Výkon bol však z našej strany počas celého zápasu zlý. Musíme si k tomu sadnúť a vzájomnou komunikáciou dospieť k tomu, kde sa stala chyba. Takýto výkon sa už nemôže opakovať."